Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych im. Jana III Sobieskiego

Budka nietelefoniczna

W dniach od 28 listopada do 5 grudnia miało miejsce  w budynku naszej szkoły niecodzienne wydarzenie kulturalne. Już sam jego tytuł – „Budka nietelefoniczna” budzi pewne skojarzenia, ale dopiero po zamontowaniu dźwiękowej instalacji było widać, o co naprawdę chodziło. A raczej… było słychać!

Tytułowa budka to odnowiona i specjalnie zaaranżowana budka telefoniczna, z jakiej jeszcze niedawno można było dzwonić i komunikować się każdej sprawie. Teraz Fundacja Inicjatywa B zorganizowała ciekawy projekt „Budka nietelefoniczna – szkolne korytarze”.

Tym razem aparat nie służył do dzwonienia. Służył temu, by w wolnym czasie posłuchać wierszy naszych lokalnych poetów. Tym samym młodzież mogła zapoznać się z twórczością rodzimych artystów. Jeden z nich – Paweł Buczma – absolwent naszego technikum – technik budownictwa, był obecny na wernisażu wydarzenia i sam zachęcał uczniów, by skorzystać z takiego odbioru sztuki.

Spotkanie z Pawłem odbyło się w dniu otwarcia projektu – w poniedziałek, 28.11.2016 r. Autor wierszy opowiadał młodzieży o swoich literackich pasjach. Jeden z jego wierszy znalazł się w „budce”. My gratulujemy i cieszymy się z jego sukcesów. To już kolejny nasz absolwent, który realizuje się nie tylko na drodze zawodowej, ale  również artystycznej - Paweł Buczma jest też współzałożycielem Społeczności Świdnicka Fotografia Niezależna. 


Słowa kluczowe: zsbe


Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych im. Jana III Sobieskiego w Świdnicy ul. Wałbrzyska 35-37, 58-100 Świdnica.
Tel. (74) 852-10-05, e-mail: zsbe@zsbe.swidnica.pl, NIP: 884-10-03-981
                Kontakt do administratora strony