Musisz włączyć obsługę Javascript w przeglądarce, aby strona działa optymalnie i wyświetlała wszystkie sekcje.
ZSB-E

Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych
im. Jana III Sobieskiego w Świdnicy

Masz pytania napisz!

Masz do nas jakieś pytania, nie wiesz gdzie jest szkoła albo potrzebujesz numeru do sekretariatu.

Chce się uczyć!

profesjonalna, zaangażowana i przyjazna kadra pedagogiczna

Nasza szkoła wiedzie aktywne życie!

Zobacz co nowego wydarzyło sie w naszej szkole.

Nasza oferta

Nasz szkoła oferuje kształcenie w wielu różnych przyszłościowych zawodach.

Technik budownictwa

Jeżeli interesujesz się budownictem, to zawód dla ciebie! Będziesz umiał posługiwać się dokumentacją techniczną, wykonywać szkice robocze i rysunki budowlane, przeprowadzać inwentaryzację obiektów, projektować elementy.

Technik elektronik

Zajmuje się instalacją, montażem, konserwacją i naprawą aparatury i urządzeń elektronicznych. Jest też odpowiedzialny za organizację pracy w placówkach badawczo-rozwojowych.

Technik elektryk

Zawód związany z montażem i naprawą instalacji elektrycznych oraz konserwacyjno-naprawczych instalacji zalicznikowych. Dotyczy projektowania, konstruowania, produkcji, montażu, eksploatacji, utrzymywania w ruchu aparatury i maszyn.

Technik informatyk

Jeżeli pasjonujesz się komputerami i chcesz dowiedzieć się o nich czegoś więcej, to ten zawód jest dla ciebie. Dowiesz się jak złożyć komputer, jak tworzyć sieci komputerowe oraz nauczysz się podstaw programowania.

Aktualności

Najnowsze wieści z życia naszej szkoły.

Czytaj Dalej

Wycieczka zawodoznawcze klas II aT i III aT

W dniu 20 listopada 2018 roku klasy II i III technikum w zawodzie  technik budownictwa i technik elektronik uczestniczyły pod opieką wychowawczyń, pani Anny Jarzębickiej i pani Magdaleny Szpary-Dyduch w wycieczce  do Wrocławia. Młodzież zwiedziła Centrum nauki i wiedzy o wodzie - Hydropolis, a także Politechnikę Wrocławską.

Hydropolis -  to stała wystawa poświęcona wodzie. Ekspozycja oparta jest na projekcie multimedialnym i interaktywnym. Znajduje się w budynkach starych wrocławskich wodociągów. Oprawa muzyczna, filmy, nowoczesne zagospodarowanie przestrzeni i  ciekawe informacje zdobyte podczas oprowadzania są niewątpliwym atutem tej wystawy .  

Bardzo ważnym, dla dalszej edukacji  naszych uczniów, punktem programu wycieczki była wizyta  na Politechnice Wrocławskiej.  Dzięki uprzejmości dra hab. inż.  Tomasza Trapko,  profesora  w Zakładzie Konstrukcji Betonowych, absolwenta ZSB-E, grupa budowlana mogła zapoznać się z warunkami studiowania na Wydziale Budownictwa. Uczniowie mogli porozmawiać ze studentami, przyjrzeć się laboratorium i badaniom naukowym realizowanym  w Zakładzie Konstrukcji Betonowych.

W tym samym czasie, dzięki uprzejmości dr inż. Tomasza Piaseckiego,  grupa elektroników znalazła się na Wydziale Elektroniki, Mikrosystemów i Fotoniki. Studenci i  doktoranci zapoznali naszych uczniów z tematyką oraz przedmiotem prowadzonych badań naukowych w wydziałowym zakładzie mikroelektroniki i nanotechnologii.  Było to bardzo ciekawe doświadczenie dla przyszłych techników.

Zdjęcia z wycieczki.