Aktualności


Najnowsze wieści z życia naszej szkoły.

Czytaj Dalej

UDZIAŁ REPREZENTACJI ZSB-E W I RZUCIE LIGII LEKKOATLETYCZNEJ

W dniu 18 października 2018 roku reprezentacja ZSB-E wzięła udział w powiatowych zawodach sportowych I rzucie Ligii Lekkoatletycznej szkół średnich, które odbyły się na odremontowanym stadionie OSiR przy ul. Śląskiej w Świdnicy. Reprezentacja szkoły wzięła udział w sześciu  konkurencjach i osiągnęła następujące rezultaty:

  • 100 m:  - Ciuba Eryk   I b T - 11,28 sek

                    - Woźny Łukasz  kl. I c T  - 12,56 sek. 

                    - Zarzycki Remigiusz kl. I c T- 12,43 sek.  

                    - Zaguba Michał kl. I b T-  13,26 sek.

 

  • 400 m: - Sarzyński Jakub III a T-  0:56,75 min

                     - Kalinin Dawid  kl. III a T - 0:55,17 min

                     - Pęczar Dawid kl. II b T-  0:57.57 min

                     - Kozak Karol kl. III b T- kontuzja podczas startu

 

  • 1500 m: - Chmiel Adam III b T – 5:01,96 min

                     - Kucharski Damian kl. III c T- 4:44.53 min

                     - Depta Remigiusz kl. III b T- 4:56.29 min

                     - Lichota Rafał kl. I c T- 5:08.17 min

                     - Szczypiński Jakub kl. I a T- 4:55.89 min

 

  • Kula:      - Borowski Sebastian   II b T-  10,29 m 

                     - Pietraszek Jakub  kl. I b T-  8,80 m 

                     - Anioł Jakub  kl. II a T-  9,43 m 

                     - Trafas Kamil  kl. III ZSZ- 8,73 m

 

  • Skok w dal: - Pitura Wojciech II b T- 4,90 m

                         - Wójcik Łukasz  kl. II c T-  5,56 m 

                         - Żurek Michał kl. III c T- 4.99 m

                       

  • Sztafeta 4 x 100 m: - Ciuba Eryk I b T  

                                      - Zarzycki Remigiusz kl. II c T

                                      - Kalinin Dawid  kl. III a T

                                      - Wójcik Łukasz kl. II c T - 0:48,43 sek.

     

Nasi uczniowie uzyskali łącznie 1090,5 punktu i  zajęli I miejsce   w powiecie, II miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych - 1017 punktów, a III miejsce - chłopcy z Zespołu Szkół Ekonomicznych - 988,5 punktu. Reprezentacja ZSB-E powtórzyła sukces z II rzutu Ligii LA poprzedniego roku szkolnego. Zdjęcia z zawodów.

Opiekunem zespołu była pani Anna Jarzębicka.

Czytaj Dalej

Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego

22 października 2019r. w Zespole Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy odbył się XVII Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego i Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, w którym tradycyjnie wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Ze względu na okrągłą rocznicę upadku Muru Berlińskiego temat przewodni tej edycji brzmiał „30 Jahre sind vorbei – Fall der Berliner Mauer” / „30 lat minęło – upadek Muru Berlińskiego”.

Z trudnymi zadaniami konkursowymi zmierzyło się 19 uczniów ze szkół średnich, a naszą szkołę reprezentowali: Remigiusz Depta z kl. IV bT, Konrad Skóra z kl. IV dT oraz Bartosz Rzeszowski z kl. IV dT.  Tym razem nie obyło się bez sukcesu, bo Remigiusz  znalazł się w gronie ścisłej trójki laureatów i zajął II miejsce w konkursie. Natomiast Konrad  otrzymał wyróżnienie  w części ustnej za prezentację na ww. temat.

Opiekunem naszego zespołu jest p.Ewa Sebastiańska.

 

Gratulacje!

Czytaj Dalej

Podmioty wykonujące działalność leczniczą w zakresie leczenia stomatologicznego dla dzieci i młodzieży, finansowane ze środków publicznych

Informacja o podmiotach wykonujących działalność leczniczą w zakresie leczenia stomatologicznego
dla dzieci i młodzieży, finansowanych ze środków publicznych

  

Świdnica

L.p.

Nazwa

Adres

nr telefonu

1.        

Centrum Usług Medycznych „Eskulap” Sp. z o.o.

ul. Zamenhofa 47, 58-100 Świdnica,

74/851-76-70, 74/640-62-62

2.        

„Medi-Lab” s.c. Wróbel i Wspólnicy

ul. Wałbrzyska 8, 58-100 Świdnica

74/856-90-80

3.        

NZOZ „AK-MED

ul. Westerplatte 10, 58-100 Świdnica

74/856-91-94

4.        

NZOZ „Ars Medica” Sp. z o.o

ul. Konopnickiej 4, 58-100 Świdnica

74/852-03-67

5.        

Zespół Usług Medycznych „MEDYK” Sp. z o.o.

ul. Gdyńska 25a, 58-100 Świdnica

74/852-72-27

6.        

NZOZ „Mieszko” Sp. z o.o.

ul. Mieszka 10, 58-100 Świdnica

74/856-87-87

7.        

NZOZ „BHMed” Sp. z o.o.

ul. Strzelińska 6a, 58-100 Świdnica

74/853-76-06

8.        

NZOZ „Vita-Med” Witold Pawłowski

ul. Podchorążych 4, 58-100 Świdnica

74/857-75-00

9.        

Gabinet Stomatologiczny Urszula Leszczyńska

ul. Modrzewiowa 2, 58-100 Świdnica

600-811-181, 74/852-91-06

10.     

Gabinet Stomatologiczny Małgorzata Grabowska

ul. Wróblewskiego 22, 58-100 Świdnica

74/85269-76

11.     

Gabinet Stomatologiczny Ryszard Ganowski

ul. Sybiraków 1, 58-105 Świdnica

74/851-63-82

12.     

Indywidualna Praktyka Lekarska, Halina Iskra-Kozowska

ul. Wałbrzyska 37, 58-100 Świdnica

74/856-90-11

13.     

Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska

ul. Zwierzyniecka 3, 58-100 Świdnica

74/853-66-31

14.     

Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska, Marzena Janiec

ul. Ofiar Oświęcimskich 23/2, 58-100 Świdnica

74/857-71-07

15.     

NZOZ „Dentalium” Centrum Stomatologii, Jolanta Kowal s.c.

ul. Kolejowa 1, 58-100 Świdnica

696-080-972

16.     

NZOZ „PROXIMA”

ul. Jarzębinowa 24c, 58-100 Świdnica

74/856-92-99

17.     

Prywatny Gabinet Stomatologiczny, Iwona Szajdecka-Słaby

Pl. Św. Małgorzaty 1, 58-100 Świdnica

603-380-566

18.     

Prywatny Gabinet Stomatologiczny, Wiesława Bautre

ul. Jasińskiego 13, 58-100 Świdnica

74/852-55-99

19.     

Stomatologia „Dent-Med”

ul. Westerplatte 40/1, 58-100 Świdnica

74/857-77-33

20.     

Sunnydent Praktyka Stomatologiczna, Grzegorz Szumilas

ul. Mieszka I 29/13, 58-100 Świdnica

74/857-85-26

 

 

Świebodzice

L.p.

Nazwa

Adres

nr telefonu

1.        

Gabinet Stomatologiczny „STODENT”

ul. Probusa16, 58-160 Świebodzice

603-669-635

2.        

Gabinet Stomatologiczny Beata Gawłowska

ul. Wałbrzyska 1, 58-160 Świebodzice

74/668-93-66

3.        

NZOZ „Primadent” Łukasz Kierul

ul. Piłsudskiego 36C1-D1, 58-160 Świebodzice

74/854-78-08

4.        

Specjalistyczna Praktyka Stomatologiczna

ul. Rynek 2a, 58-160 Świebodzice

74/854-17-17

5.        

Stomatologia „Dentalvit” Maciej Witka

ul. Wzgórze Gustava Beckera 2, 58-160 Świebodzice

74/854-55-44

 

Strzegom 

L.p.

Nazwa

Adres

nr telefonu

1.        

Prywatny Gabinet Stomatologiczny, Małgorzata Orłowska

ul. Rynek 48/6, 58-150 Strzegom

74/85503-69

2.        

Gabinet Stomatologiczny Andrzej Zalewski

ul. Legnicka 18, 58-150 Strzegom

603-295-125

3.        

Indywidualna Praktyka Stomatologiczna, Mariusz Wójcik

ul. Wyspiańskiego 1A, 58-150 Strzegom

508-721-009

4.        

NZOZ przychodnia Lekarska „NOVA-DENT” s.c.

ul. Armii Krajowej 23, 58-150 Strzegom

74/855-57-98, 74/855-25-43

 

Jaworzyna Śląska 

L.p.

Nazwa

Adres

nr telefonu

1.        

Indywidualna Specjalistyczna Praktyka, Stomatologiczna Teresa Wiśniewska-Matkowska

ul. 1-go Maja 14B, 58-140 Jaworzyna Śląska

74/858-79-70

2.        

Prywatny Gabinet Stomatologiczny, Iwona Szajdecka-Słaby

ul. Wolności 19, 58-140 Jaworzyna Śląska

603-380-566

3.        

Samorządowa Przychodnia Zdrowia

ul. Westerplatte 16, 58-140 Jaworzyna Śląska

74/858-81-73

 

Żarów 

L.p.

Nazwa

Adres

nr telefonu

1.        

Indywidualna Praktyka Lekarska Gabinet, Stomatologiczny Katarzyna Żelazowska

ul. Hutnicza 1, 58-130 Żarów

74/857-05-70, 601-057-839

2.        

NZOZ „Medicus” Sp. z o.o.

ul. Armii Krajowej 56, 58-130 Żarów

74/858-04-85

3.        

Prywatny Gabinet Stomatologiczny, Małgorzata Pawłowska

ul. Westerplatte 16, 58-130 Żarów

74/858-00-98

 

 

Gmina Świdnica 

L.p.

Nazwa

Adres

nr telefonu

1.        

NZOZ „Dentalium” Centrum Stomatologii, Jolanta Kowal s.c.

ul. Wrocławska 15, 58-125 Pszenno

696-080-972, 74/852-16-31

2.        

Prywatny Gabinet Stomatologiczny, Alicja Kulicka-Kruk

ul. Słoneczna 9, 58-125 Pszenno

74/85195-67

3.        

NZOZ „WER-MED” Krystyna Werner

Witoszów Dolny 60, 58-100 Świdnica

74/831-17-96

4.        

NZOZ „WER-MED” Krystyna Werner

Lutomia Dolna 12, 58-100 Świdnica

74/831-17-96

 

 

Gmina Marcinowice 

L.p.

Nazwa

Adres

nr telefonu

1.        

NZOZ „BHMed” Sp. z o.o.

ul. Staffa 3, 58-124 Marcinowice

74/853-76-06, 74/851-28-80

2.        

NZOZ „AGA-MED” Andrzej Sroka

Strzelce 36A, 58-124 Marcinowice

74/850-44-23

 

 

Gmina Dobromierz 

L.p.

Nazwa

Adres

nr telefonu

1.        

Gabinet Stomatologiczny Jan Ważny

ul. Kościuszki 4, 58-170 Dobromierz

691-383-803