• Oferta Szkoły


     Spośród wielu tysięcy absolwentów naszej szkoły większość kontynuowała naukę w szkołach wyższych, wielu to specjaliści wysokiej klasy zatrudnieni na eksponowanych stanowiskach w naszym mieście. Nasi uczniowie startują w turniejach budowlanych, olimpiadach językowych, konkursach recytatorskich, poetyckich, wiedzy o Unii Europejskiej, międzyszkolnych zawodach sportowych i wielu innych. Dobre wyniki nauczania corocznie potwierdzane są wysokim poziomem zdawalności egzaminów zewnętrznych zarówno maturalnych jak i zawodowych.

     ZSB-E prowadzi wymianę ze szkołami zagranicznymi: od ponad 20 lat z zaprzyjaźnioną szkołą Karl-Arnold-Schule in Kreisberufsschulzentrum w Biberach w Niemczech, a od 2015r. z VOS a SPA w Jicinie oraz z VOSS a SPS stavebni im. Arch. Jana Letzela w Nachodzie w Czechach.

     Wspieramy uczniów realizujących swoje pasje sportowe – od roku szkolnego 2016/2017 istnieje międzyoddziałowa klasa sportowa, a wszyscy uprawiający sporty wyczynowe indywidualnie i drużynowo mogą liczyć na wsparcie w łączeniu nauki i rozwijania talentów.

      

     TECHNIKUM

     Technik budownictwa

     Jeżeli interesujesz się budownictwem, to zawód dla Ciebie! Będziesz umiał posługiwać się dokumentacją techniczną, wykonywać szkice robocze i rysunki budowlane, przeprowadzać inwentaryzację istniejących obiektów, projektować elementy konstrukcyjne budowli i wiele innych.

      

     Technik elektryk

     Jest to zawód związany z montażem i naprawą instalacji elektrycznych oraz konserwacyjno-naprawczych instalacji zalicznikowych. Uczestniczy w projektowaniu i konstruowaniu, produkcji, montażu, eksploatacji, naprawach i utrzymywaniu w ruchu aparatury, maszyn i urządzeń elektrycznych oraz systemów zasilania energią elektryczną.

      

     Technik elektronik

     Zajmuje się instalacją, montażem, konserwacją i naprawą aparatury i urządzeń elektronicznych. Jest też odpowiedzialny za organizację pracy w placówkach badawczo-rozwojowych, zakładach wytwórczych i naprawczych oraz w innych gałęziach przemysłu i jednostkach, gdzie są szeroko stosowane urządzenia elektroniczne. Technik elektronik może zajmować się serwisem urządzeń elektrotechnicznych.

      

     Technik informatyk

     Jeżeli pasjonujesz się komputerami i chcesz dowiedzieć się o nich czegoś więcej, to ten zawód jest dla Ciebie. Dowiesz się jak złożyć komputer, jak tworzyć sieci komputerowe oraz nauczysz się podstaw programowania.

      

      

      

     BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA 

     Monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych

     Zawód ten dotyczy montowania sieci, różnorakich instalacji oraz urządzeń sanitarnych. Montera sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych powinna cechować dokładność, rzetelność, odpowiedzialność, sumienność oraz umiejętność współpracy w zespole.

      

     Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

     Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie wykonuje w obiektach budowlanych: montaż suchej zabudowy, roboty malarsko-tapeciarskie oraz roboty posadzkarskie i okładzinowe. Montaż suchej zabudowy obejmuje: wykonywanie ścianek działowych, sufitów podwieszanych oraz wykonywanie obudów konstrukcji dachowych, a także montaż okładzin ściennych i płyt podłogowych.