• Nocny Kochanek i Kwiat Jabłoni z Pol'and'Rock na ekranie ŚOK
     • Nocny Kochanek i Kwiat Jabłoni z Pol'and'Rock na ekranie ŚOK

     •  

      Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza do wspólnego oglądania na wielkim ekranie koncertów Nocnego Kochanka (heavy metal) i Kwiatu Jabłoni (alternatywny pop). Wydarzenia odbędą się w sali teatralnej ŚOK.

      Obie projekcje będą przedstawiać koncerty zarejestrowane podczas Pol’and’Rock Festiwal (dawniej Przystanek Woodstock). Zespoły są laureatami Złotego Bączka, czyli nagrody przyznawanej przez festiwalową publiczność za najlepsze występy. Oprócz tego, Nocnego Kochanka i Kwiat Jabłoni łączy obecność ich płyt w ostatnich edycjach konkursu Świdnickie Recenzje Muzyczne. Szczegóły poniżej:

      Nocny Kochanek “Live Pol’and’Rock Festiwal” (dvd)
      22 sierpnia 2020 (sobota) / 19:00Ostatni album Nocnego Kochanka to “Randka w ciemność”, który za sprawą Krzysztofa Pietrzaka trafił do konkursu Świdnickich Recenzji Muzycznych. Oto fragment jego tekstu: „Mój szynobus gna, a ja słucham Kochanka i wyobrażam sobie jak rozpędzona cysterna Whitesnake przywala w żeliwny wagon Judas Priest aż iskry pryskają wokoło. W następnym kawałku już pędzi szalona drezyna Iron Maiden i zderza się z lokomotywą Metalliki”.Szczegóły pokazu: https://sok.com.pl/wydarzenie/nocny-kochanek-projekcja-koncertu-z-polandrock/

      Kwiat Jabłoni “Live Pol’and’Rock Festiwal” (dvd)
      29 sierpnia 2020 (sobota) / 19:00Ostatni album Kwiatu Jabłoni to “Niemożliwe”, który za sprawą Radosława Duszyńskiego trafił do konkursu Świdnickich Recenzji Muzycznych: “Tym którzy mówią, że nie da się wymyślić już niczego nowego w muzyce, że wszyscy się powtarzają i zapożyczają od siebie, jako lek otwierający oczy, koniecznie trzeba podać Kwiat Jabłoni. I nie chodzi tu o napój – od którego notabene pochodzi nazwa zespołu – ale o płytę duetu Sienkiewiczów.”Szczegóły pokazu: https://sok.com.pl/wydarzenie/kwiat-jabloni-projekcja-koncertu-z-polandrock/

      Oba pokazy odbędą się w sali teatralnej ŚOK a ilość dostępnych miejsc będzie ograniczona do 150. Wstęp będzie bezpłatny, wyłącznie na podstawie wejściówek, które trafią do dystrybucji tydzień przed każdym z wydarzeń.

      Wydarzenie odbędzie się zgodnie z aktualnymi zaleceniami i wytycznymi dla uczestników imprez w Świdnickim Ośrodku Kultury w związku z trwającą pandemią covid-19.

     • UWAGA MATURZYŚCI!

     •  

      1. Od poniedziałku 3 sierpnia 2020r. w godzinach 8:00-14:00 w sekretariacie szkoły można pobrać loginy do sprawdzenia wyniku egzaminu maturalnego. Wynik egzaminu będzie można sprawdzić na stronie:  https://wyniki.oke.wroc.pl/login
      2. Świadectwa maturalne będą wydawane od dnia 11 sierpnia od godziny 12:00 (sekretariat czynny do godz. 14:00).
      3. Do dnia 14 sierpnia 2020r. należy złożyć w sekretariacie szkoły deklarację na egzamin poprawkowy.
      4. Egzamin poprawkowy odbędzie się 8 września 2020r. o godz. 11:00.
    • Nabór do Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych
     • Nabór do Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych

     •  

      Centrum Kształcenia Ustawicznego w Zespole Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy prowadzi nabór do Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych na rok szkolny 2020/2021. Nauka w liceum prowadzona jest w formie zaocznej. Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie w piątki (po godz. 15:00) i w soboty. Nauka w liceum jest BEZPŁATNA! Zainteresowane osoby prosimy o kontakt telefoniczny (tel 74 852-10-05) lub osobisty (codziennie w godz. 8:00-14:00).

     • List Ministra Edukacji Narodowej z okazji zakończenia roku szkolnego

     •  

       

     • Statuetki dla najlepszych absolwentów

     • W okresie matur wręczono okolicznościowe statuetki. Uroczystość była zaplanowana na 24 kwietnia 2020r., ale koronawirus pokrzyżował plany. 

      Statuetkę dla najlepszego absolwenta ZSB-E roku szkolnego 2019/2020 otrzymał Konrad Skóra (średnia ocen 4,93).

      Wśród wyróżnionych znaleźli się czołowi piłarze ręczni ŚKPR Świdnica - absolwenci pierwszej w historii ZSB-E międzyoddziałowej klasy sportowej (mistrzowie Polski juniorów młodszych w roku 2016): Adam Chmiel, Rafał Kopyciak, Wojciech Jabłoński, Maksymilian Paleń i Rafał Wiszniowski.

     • List Pani Dyrektor Krystyny Kowalonek

     • Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!

      Dziewczęta i Chłopcy,

      Kończy się rok szkolny, jakiego nie było w historii.    Całe szczęście, że wszystko co złe i niechciane szybko mija, więc  i ten  stan  oddzielenia od kolegów, nauczycieli  i ogólnie od szkoły wkrótce będziemy wspominać jako przeszły.   Szybko mijają  również  dobre chwile, ale… po nich następują kolejne, równie dobre. Nie odbędzie się nasze ostatnie przed wakacjami spotkanie, więc tą drogą chcę Wam podziękować  za  kolejny  wspólny rok nauki i pracy. Życzę, aby  Wasze wakacje były  wolne od zagrożeń i najbardziej udane spośród dotychczasowych.  Aby były pełne dobrych, wesołych spotkań i wydarzeń  - po tak trudnych miesiącach każdy z Was zasługuje na  solidny wypoczynek. Wszystkim uczniom, a szczególnie  wyróżnionym,  gratuluję  osiągniętych wyników  i  życzę abyście  w nowym roku  szkolnym  z  należytym  zaangażowaniem przystąpili do nauki.

      Dziękuję rodzicom i opiekunom za pomoc udzielaną szkole w trudnym dziele nauczania i wychowania młodych ludzi.  Dziękuję za zaufanie udzielone ZSB-E z jakim powierzyliście Państwo  los swoich dzieci – w trudnych chwilach, w ubiegłym roku i obecnie słyszałam od Państwa wiele ciepłych słów  wsparcia. To dla nas ważne, bo daje potwierdzenie, że dobrze spełniamy  przyjęte na siebie obowiązki. 

      Tą drogą chcę również pożegnać się z Państwem, uczniami i rodzicami, gdyż  od 1 września  2020r, po 18 latach pracy na stanowisku Dyrektora ZSB-E,  postanowiłam  „dać sobie luz”.  Pracować z Wami i dla Was to była wielka przyjemność  i  zaszczyt.  Dzięki Wam poznałam wiele zagadnień dalekich od tego co robiłam na co dzień -  można więc powiedzieć,  że i Wy  byliście moimi nauczycielami.  W ciągu 33 lat pracy  wśród młodzieży przeżyłam   wiele satysfakcjonujących  chwil.  Cieszyły i cieszą mnie Wasze sukcesy zawodowe i powodzenie życiowe.  Dziękuję Wam za lata spędzone razem, za chwile radosne, wzruszające i  za te „normalne”, codzienne.  Sercem i myślą zawsze będę przy  uczniach i Zespole Szkół Budowlano-Elektrycznych  im. Jana III Sobieskiego w Świdnicy.

      Dyrektor ZSB-E
      Krystyna Kowalonek

     • Rozdanie świadectw

     • Uczniowie muszą posiadać maseczki, własny długopis i zachować odstęp 1,5 metra

       

      26 czerwca 2020r. zostaną wydane świadectwa zgodnie z zachowaniem reżimu sanitarnego wg następującego harmonogramu:

      godz. 8:30 
      - klasa Ic Tg (budynek B - korytarz parter)
      - klasa Ia Tg (sala gimnastyczna - wejście od strony boiska)
      - klasa Ib Tg (budynek A - korytarz parter)
      - klasa III BS (sala 28)

      godz. 9:15
      - klasa IIIc T (budynek B - korytarz parter)
      - klasa I BS (sala gimnastyczna - wejście od strony boiska)
      - klasa IIIb T (budynek A - korytarz parter)
      - klasa IIIa T (aula)

      godz. 10:00 
      - klasa Ib Tp (budynek B - - korytarz parter)
      - klasa Ia Tp (sala gimnastyczna - wejście od strony boiska)
      - klasa Ic Tp (budynek A - korytarz parter)

      godz. 10:45
      - klasa IIc T (budynek B - korytarz parter)
      - klasa Id Tp (sala gimnastyczna - wejście od strony boiska)
      - klasa IIa T (budynek A - korytarz parter)
      - klasa IIb T (aula)
       

       

       

     • Matury w ZSB-E trwają!

     • W tym roku wyjątkowo w czerwcu i w wyjątkowych warunkach. Rodzice uczniów klas maturalnych sprawili w tym trudnym okresie miłą niespodziankę swoim, już dorosłym dzieciom i ufundowali pamiątkowe maseczki 😀

    • Uwaga maturzyści!!!
     • Uwaga maturzyści!!!

     • Wszystkie komunikaty organizacyjne dotyczące egzaminu maturalnego 2020 znajdują się tutaj.

     • 31 maja - Światowy Dzień Bez Tytoniu

     • Zachęcamy  wszystkich uczniów, rodziców i  nauczycieli do włączenia się w dniu 31 maja do obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu. W bieżącym roku szkolnym chcemy zwrócić szczególną uwagę na  problem palenia tytoniu przez młodzież.

      Chcemy powiedzieć Wam, młodzi ludzie, abyście coraz częściej mówili „dziękuję, ja nie palę”, byście nie dali się zwieść pozorom, że papierosy są w modzie. Od Was tylko zależy czy podejmiecie odpowiedzialne decyzje związane z własnym zdrowiem i zdrowiem swoich bliskich, pamiętając o negatywnych skutkach czynnego i biernego palenia papierosów. Podstawę świadomego wyboru, czy zacząć palić lub jeśli ten krok został już zrobiony - czy nadal palić, powinna stanowić rzetelna wiedza o skutkach palenia papierosów. Zachęcam wszystkich do wysłuchania i przeczytania materiału na stronie.

       Zawsze masz możliwość zmienić  swoje życie  na bardziej zdrowe!

     • Prezentacja Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy

     •  

       

       Prezentacja Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy - Obrazek 1

    • Konkurs matematyczny KANGUR
     • Konkurs matematyczny KANGUR

     • Osoby, które zadeklarowały ufział w konkursie "KANGUR" proszone są o zapoznanie się z informacjami przesłanymi (przez e-dziennik) przez szkolnego koordynatoraKonkursu - panią Jolantę Pijanowską.

     • Webinarium Relpol

     •  

      NOWE ROZWIĄZANIA DO STEROWANIA W AUTOMATYCE - o tym opowiemy 19 maja 2020 roku podczas nadawanego na żywo webinarium, które specjalnie dla Was nagramy, aby umożliwić Wam powrót do prezentowanego materiału. Będziecie mogli zadawać pytania, spotkać się z nami w rozmowie 1:1, oraz wygrać ciekawe nagrody. ZAREJESTRUJ SIE TERAZ (kliknij tutaj) wypełniając formularz rejestracyjny.

       

      AGENDA WEBINARIUM
      19.05.2020
      10:00 – 12:30

       

      Nowości w ofercie Relpol S.A.

      • Przekaźniki nadzorcze - zastosowanie
      • Nowe przekaźniki czasowe
      • Przekaźniki instalacyjne do zadań specjalnych
      • Gniazda PUSH-IN, nowa technologia montażu
      • Przekaźniki wąskoprofilowe SIR - nowa seria
      • Przekaźniki półprzewodnikowe
      • Stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz ustawa o elektromobilności
      • Produkty Hitachi
      • Radar produktów

       

    • Komunikat - egzamin zawodowy czerwiec 2020r.
     • Komunikat - egzamin zawodowy czerwiec 2020r.

     • Uczniowie klas IV, absolwenci z lat ubiegłych oraz słuchacze KKZ!

      Informujemy, że w zakładce "Dla ucznia/egzamin zawodowy" umieściliścmy informacje o aktualnych terminach egzaminu. Jeżeli terminy te kolidują Wam z terminem egzaminu maturalnego prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły.

     • List Pani Dyrektor Krystyny Kowalonek do absolwentów

     • Drodzy Absolwenci Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy!

      Szanowni rodzice!

      Żegnamy 73 rocznik absolwentów w historii ZSB-E. To wyjątkowy rocznik pod wieloma względami. Pierwszy, w którym mamy aż tak dużą liczbę czynnych sportowców – kończy naukę pierwsza międzyoddziałowa klasa sportowa powołana do życia 1 września 2016r. Rocznik, który był świadkiem i uczestnikiem trudnych chwil w życiu naszej szkoły i Ojczyzny. Wyjątkowy dzięki uczniom, którzy właśnie opuszczają mury ZSB-E. Trzech spośród nich kończy naukę z wyróżnieniem, a są to: wielokrotny stypendysta Prezesa Rady Ministrów i wielokrotny reprezentant szkoły w konkursach języka niemieckiego Konrad Skóra ze śr. 5,09, mistrz wschodnich sztuk walki i członek pocztu sztandarowego Tomasz Paździora ze śr. 4,87 oraz wyróżniający się informatyk, uczeń ze wzorową frekwencją w ciągu czterech lat, skromny i lubiany Michał Kasprzyk ze śr. 4,81. Najlepszym absolwentem w roku szkolnym 2019/2020 został Konrad Skóra. Z żalem, ale i dumą żegnamy też wyjątkowych, bardzo aktywnych przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego na czele z Ernestem Koryciarzem i Julką Pyką, mistrzów sportu na czele z bramkostrzelnym piłkarzem ręcznym Adamem Chmielem czy biegaczem Dawidem Kalininem, utalentowanego humanistę Remigiusza Deptę laureata ogólnopolskiego konkursu na esej, a także reprezentanta szkoły w konkursie języka niemieckiego. Żegnamy wielokrotnego zwycięzcę konkursów modelarskich Huberta Balińskiego, który ponadto wraz z Kacprem Grudzińskim prowadził radiowęzeł szkolny. Łącznie 18 spośród Was wyróżniło się reprezentując szkołę na arenach sportowych.

      Wielu spośród Was włączało się w życie szkoły aktywnie i miało wpływ na budowanie i utrwalanie pozycji ZSB-E w środowisku. Wszystkim serdecznie gratulujemy i bardzo dziękujemy!

      Dziękuję Rodzicom i opiekunom naszych absolwentów za współpracę w trudnym dziele nauczania i wychowania. Dziękuję za słowa wsparcia, z którymi spotkaliśmy się w ubiegłym roku, w trudnym dla nauczycieli  momencie i za okazywaną szkole przez cztery lata pomoc organizacyjną.

      W życiu to co dobre trwa zbyt krótko. Zapewne niektórzy powiedzą, że te 4 lata to długi czas, ale to Wasze najpiękniejsze lata. Wspominając szkołę będziecie wracać do rad, które słyszeliście nie raz, ale jakże inaczej  będą one wtedy rozumiane.

      Zastanawiałam się jaką radę dać Wam „na drogę” w dorosłe życie i stwierdziłam, że najważniejszy w życiu jest  SZACUNEK. Szacunek do drugiego człowieka, do pracy i w końcu szacunek do siebie samego. Ta postawa, leży u podłoża szeroko rozumianego sukcesu życiowego.

      Życzę, aby szacunek zawsze Wam towarzyszył i aby spełniły się Wasze plany życiowe.

       

      Dyrektor  ZSB-E  Krystyna Kowalonek