• Eliminacje do Mistrzostw Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt

     •  

      W dniu 13 grudnia 2023 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy odbyły się eliminacje do Mistrzostw Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt. Wystąpiła w nich reprezentacja naszej szkoły. Warty podkreślenia jest fakt, że ostatni raz nasza drużyna wystąpiła w podobnym turnieju kilkanaście lat temu.

      Brawa dla dziewcząt i ich opiekunki, pani Moniki Garbacz za mobilizację i chęć reprezentowania naszej szkoły na zawodach powiatowych. Wyniki mają mniejsze znaczenie, ale z dziennikarskiego obowiązku podajemy, że dziewczęta zacięcie rywalizowały o jak najlepszy rezultat. Niestety po zaciętej rywalizacji przegrały z Zespołem Szkół nr 1: 24:26 i zajęły trzecie miejsce.

      Nasza drużyna wystąpiła w składzie:

      1. Nikola Lewandowska (2c)
      2. Anna Kryger (2c)
      3. Izabela Majcherczyk (2d)
      4. Malwina Kossowska (1a)
      5. Klaudia Wolkenstein (2a)
      6. Zuzanna Gawryliszyn (3c)
      7. Anastazja Bondarenko (2d)
      8. Kamila Wydra (2d)
      9. Wiktoria Paszkot (3b)
     • Międzyszkolny turniej w grę League of Legends

     • W środę 6.12.2023 w klubie Bolko odbył się powiatowy turniej charytatywny ITL – Interschool League Tournament w grę „league of legends”. W turnieju wzięło udział 6 szkół: 1LO, 2LO, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Mechanicznych, Zespół Szkół w Żarowie, i my – Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych. Końcówka roku pokazała że nadal jesteśmy pionierami i mistrzami e-sportu w Świdnicy!!!

      Nasza szkoła odniosła zwycięstwo w finale z Zespołem Szkół Mechanicznych. Zdjęcia drużyn można zobaczyć na instagramie turnieju: https://www.instagram.com/interschool_league_tournament/

      Szkołę reprezetowało 5 uczniów: Andrzej Kaszyński (IVd) - kapitan drużyny, Oskar Browarski (Vd), Bartek Januś (Vc), Nikolas Pulnowski (Vc), Daniel Mazur (Vc).Nasza drużyna odniosła nie lada sukces.

      Dziękujemy Organizatorom – Zespołowi Szkół Ekonomicznych im. Wincentego Stysia, Świdnickiemu Ośrodkowi Kultury, Klubowi Bolko, SDDP, Sponsorom oraz wszystkim którzy przyczynili się do stworzenia i przebiegu tak fajnego wydarzenia.

      Chłopakom dziękujemy za reprezentację oraz gratulujemy wygranej i życzymy powodzenia w przyszłych turniejach!!!
       

       

     • Wycieczka  -----   Lazurowe Wybrzeże

     •  

      AKTUALIZACJA!!!

      Pozostało już tylko 8 wolnych miejsc w maju 2024 na wyjazd rekreacyjno-turystyczny młodzieży do Francji.

      Informujemy, że dnia 18.12.2023 o godzinie 15.10 odbędzie się spotkanie uczestników wycieczki do Francji na Lazurowe wybrzeże w sali 28 budynek A.

       

       

    • XVIII Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego 
     • XVIII Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego 

     •  

      29 listopada 2023r., po przerwie spowodowanej pandemią, w ZSH-T w Świdnicy odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego i Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, w którym tradycyjnie wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Temat przewodni tej edycji brzmiał „Deutsche Erfindungen, die die Welt revolutionierten” / „Niemieckie wynalazki, które zrewolucjonizowały świat”.

      Z trudnymi zadaniami konkursowymi w części pisemnej zmierzyło się 19 uczniów ze szkół średnich, a naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Iwan z kl. IIIc Tp, Michał Bortkiewicz z kl. IIIc Tp, Piotr Borkowski z kl. IIIa Tp oraz Hubert Krzeczkowski z kl. Id T. Dwóch naszych uczniów: Mateusz i Hubert, zakwalifikowało się do części ustnej konkursu, w której należało przedstawić prezentację multimedialną na ww. temat. Tym razem reprezentanci ZSB-E nie znaleźli się w gronie ścisłej trójki laureatów. Jednak Hubert podbił serca jurorek swoją atrakcyjną prezentacją o  Nivea Creme / kremie Nivea, za którą otrzymał wyróżnienie.

      Temat przewodni tegorocznego konkursu był bardzo cielawy, ponieważ uświadomił wszystkim uczestnikom jak wiele rzeczy z naszego codziennego otoczenia jest Hergestellt in Deutschland / Made in Germany. Bo Niemcy to kraj wynalazców i innowacyjnych rozwiązań, drugi na świecie po USA.

      Gratulacje dla Huberta!