• Janek zwycięzcą XIV edycji ogólnopolskiego konkursu ELEKTRON
     • Janek zwycięzcą XIV edycji ogólnopolskiego konkursu ELEKTRON


     • W dniu 26 lutego 2024r.  w kampusie M-11Politechniki Wrocławskiej miał miejsce finał XIV edycji ogólnopolskiego konkursu ELEKTRON. Z ponad 600 uczestników szkół ponadpodstawowych została wyłoniona grupa 60 osób. Uczestnicy przybyli z całego kraju. Byli reprezentanci takich miast, jak: Zamość, Kraków, Wadowice, Świdnica, Wrocław, Zielona Góra, Poznań, Gdańsk i wiele innych. Byli reprezentanci liceów ogólnokształcących, techników i centrów kształcenia zawodowego. Pracownicy Wydziału Elektroniki oprócz ciekawych zadań łączących tematykę z dziedziny elektrotechniki, elektroniki i mechaniki przygotowali wycieczkę po laboratoriach wydziałowych. Uczniowie i ich opiekunowie mieli okazję zobaczyć laboratorium wysokiej czystości, gdzie produkowane są prototypowe układu scalone i testowane nowe technologie, mikroskop elektronowy, laboratorium materiałoznawstwa, pracownie pomiarów z użyciem promieniowania IR oraz prace koła naukowego w postaci tkanin z elementami elektroniki.

      W konkursie zostało nagrodzonych 10 finalistów z najlepszymi wynikami. Na podium stanęło trzech uczniów z jednakowym, najwyższym wynikiem. O ich kolejności zadecydował czas rozwiązywania zadań. Najlepszy i jednocześnie najszybszy okazał się Janek Czerwiński z naszej szkoły. Zdeklasował konkurentów i zajął pierwsze miejsce na podium. Janek w przyszłości planuje kontynuować naukę na jednej z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. 

      Gratulujemy i powodzenia!

      P.S.: W naszej szkole Janek uczył się pod okiem nauczycieli, z których trzech to absolwenci wydziału elektroniki PWr.
       

    • Nasi tenisiści stołowi na III miejscu w Powiecie Świdnickim
     • Nasi tenisiści stołowi na III miejscu w Powiecie Świdnickim

     •  

      W środę 21 lutego 2024 roku sportowa reprezentacja Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych wzięła udział w powiatowych zawodach tenisa stołowego, które odbyły się w Hali Sportowej na Zawiszowie. Na początek trafiliśmy na drużynę Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu i gładko wygraliśmy 3:0. Następnie spotkaliśmy się z reprezentacją III Liceum Ogólnokształcącego ze Świdnicy. Po dramatycznym spotkaniu wygranym 3:2 awansowaliśmy do  ścisłej czwórki turnieju. W półfinale przegraliśmy z I LO 2:3, a w meczu o trzecie miejsce udało się wygrać tak jak w poprzednim meczu eliminacyjnym z III LO 3:2.

      Nasza drużyna wystąpiła w składzie:

      • Jakub Gomółkiewicz z kl. II b T p
      • Robert Kuska z kl. II BS
      • Hubert Sudujko z kl. II a T p

      Opiekunem zespołu była Pani Anna Jarzębicka.

     • Spotkania z rodzicami

     •  

      W dniu 19 lutgo 2024r. o godz. 16:30 odbędą się spotkania wchowawców z rodzicami.

      W załączeniu przydział sal.

       

      Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych prosimy o parkowanie poza terenem szkoły.

     • DRODZY UCZNIOWIE!

     • Serdecznie zapraszamy do udziału w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO

      ‘FORGET-ME-NOT’ pod patronatem czasopisma JĘZYKI OBCE W SZKOLE.

      Edycja wiosenna 2024 jednoetapowego konkursu odbędzie się 17 kwietnia (środa).

      Zgłoszenia oraz wpłaty (14,50 zł) prosimy kierować do nauczycieli języka angielskiego.

      Konkurs został przygotowany w oparciu o materiały zawierające: współczesne piosenki angielskie, sentencje oraz krótkie opowiadania. Są one umieszczone na stronie internetowej www.filotimo.pl w zakładce MATERIAŁY.

      Pytania konkursowe sprawdzają stopień opanowania wyłącznie przedstawionej tam partii materiału i są bardzo zróżnicowane pod względem stopnia trudności. Dzięki temu, wszyscy uczniowie będą mieli szansę, żeby spróbować swoich sił.

      Szczegóły dotyczące organizacji konkursu można znaleźć  na stronie www.filotimo.pl, a także uzyskać u nauczycieli języka angielskiego.

       

      SERDECZNIE ZAPRASZAMY

     • Weź udział w programie „CosmicChallange: Pathfinder/ AI”

     •   

      Fundacja „SpaceShip” ogłosiła kolejną edycję interdyscyplinarnego programu edukacyjnego związanego z Kosmosem - „Cosmic Challenge, którego głównymi celami są m.in. promocja edukacji w zakresie STEM, integracja wiedzy nt. Kosmosu z przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi, rozwój kreatywności i innowacyjności wśród młodzieży, promocja praktycznego wykorzystania wiedzy integrującej różne obszary oraz rozwijanie umiejętności rozwiązywania złożonych problemów.

      Najnowsza edycja programu, nazwana „CosmicChallange: Pathfinder/ AI” skierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski. W ramach I etapu tej edycji programu zespoły zainteresowane udziałem w programie (składające się z dwóch uczestników – uczniów szkół ponadpodstawowych) i jednego dorosłego Mentora/Opiekuna, będą miały przygotować pracę pisemną nt. „Biznesowe wykorzystanie danych satelitarnych z użyciem AI”.

      Prace w ramach I etapu można przesyłać w okresie 01.02.2024 r. – 20.03.2024 r. Najlepsze zespoły zostaną zaproszone na Finał, podczas którego Jury złożone m.in. z przedstawicieli firmy ICEYE, Polskiej Agencji Kosmicznej, EUSPA, PSPA i „SpaceShip” wybierze zwyciezców tej edycji programu, którzy w nagrodę odbędą wizytę w ośrodku Europejskiej Agencji Kosmicznej – ESRIN (Centre for Earth Observation), znajdującym się we Frascati, we Włoszech. Zespoły, które zajmą miejsca 1-3 zostaną dodatkowo zaproszone do polskiego oddziału firmy ICEYE, znajdującego się w Warszawie.

      Więcej informacji na temat tej edycji programu (w tym regulamin) znajduje się na stronie:
      https://spaceship.edu.pl/cosmic-challenge/cosmic-challenge-pathfinder-ai/