• Wizyta przyjaciela z Biberach

     •  

      Nasi obecni uczniowie rozpoczęli naukę w ZSB-E w czasie pandemii lub już po niej i nie pamiętają czasów, kiedy to rokrocznie przyjeżdżała do nas grupa niemieckich uczniów z nauczycielami z partnerskiej szkoły Karl-Arnold-Schule w Biberach. Tym bardziej miło nam było gościć w murach naszej szkoły pana Josefa Wekenmanna, emerytowanego nauczyciela z Biberach, który w 1993roku zainicjował partnerstwo naszych szkól i przez bardzo długie lata wzorowo angażował się we współpracę K-A-S i ZSB-E.

      Pan Josef Wekenmann przyjechał do Polski w celach prywatnych i nie omieszkał zatrzymać się na dwa dni w Świdnicy - 11 i 12 czerwca. Zwiedził po raz enty szkołę i miał okazję porozmawiać z naszą młodzieżą i nauczycielami. Przyjaciel z Biberach przygotował dla nas w języku polskim i wygłosił ważne i doniosłe słowa:

      „Drodzy przyjaciele ze Świdnicy i okolic!

      Z radością i wdzięcznością Was odwiedzam! To wspaniałe, że znamy się już tak długo. Mam nadzieję i życzę, aby te oparte na zaufaniu relacje były kontynuowane i aby dołączyło do nas więcej nowych przyjaciół! Tylko wtedy my w Europie możemy mieć nadzieję na szczęśliwą, pokojową i sprawiedliwszą przyszłość. Na to liczą również moi przyjaciele z Biberach i okolic.”

       

     • Zakończenie roku szkolnego

     •  

      Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2023/2024 w ZSB-E w Świdnicy odbędzie się 21 czerwca 2024r. o godz. 9:00 na boisku szkolnym.

      W przypadku deszczowej pogody wręczenie świadectw odbędzie się w salach lekcyjnych wg przydziału znajdującego się na tablicach ogłoszeń.

       

     • Świdnica moje miasto

     • 11 czerwca uczniowie naszej szkoły: Mateusz Iwan, Michał Bortkiewicz z klasy 3cT oraz Hubert Krzeczkowski z klasy 1dT brali udział w konkursie wiedzy o Świdnicy organizowanym przez Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich pod patronatem honorowym Prezydent miasta Świdnicy. Uczniowie wykazali się ogromnym zasobem wiedzy. Drużynowo zdobyli III miejsce.

      Gratulujemy!

     • Rozstrzygnięcie konkursu "Krew - darem życia"

     •  

      10 czerwca 2024r. Pan Dyrektor Rafał Fasuga oraz opiekun Pani Ewa Sułkowska, wręczyli nagrody laureatom konkursu "Krew - darem życia" zorganizowanym przez Rejonowy Oddział PCK w Świdnicy.

      I miejsce - Michał Bortkiewicz z klasy IIIcTp,

      II miejsce - Maksymilian Pawlik również z klasy lllcTp 

      lll miejsce - Piotr Wensker z klasy III dTp. 

      Gratulujemy!

       

     • Kurs PSZCZELARZ

     • Informujemy, że zajęcia kursu PSZCZELARZ w dniu 08.06.2024r. (sobota) odbędą się w Pasiece "Miodowy Zagajnik" Zebrzydów (w pobliżu Marcinowic).

      Rozpoczęcie zajęć godz. 9:00.