• Jasełka szkolne w ZSB-E

     •  

      Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o problemach dnia codziennego.

      Dla podkreślenia wyjątkowego charakteru tych świąt grupa uczniów przygotowała Jasełka Bożonarodzeniowe. O piękne przeżycia i miłe doznania zadbał ksiądz Mateusz Kubusiak i niżej wymienieni uczniowie:

      • Eryk Bartoszewicz 3c T
      • Karolina Czochura 1a T
      • Olgierd Igras 2b T
      • Andrzej Kaszyński 3d T
      • Emil Luber kl. 2d T
      • Jakub Majewski kl. 1c T
      • Bartosz Paś 2b T
      • Andrzej Kaszyński 3d T
      • Klaudia Wajda 1e T
      • Piotr Wensker 2d T
      • Paweł Zaperty 2d T
     • Konkurs na kartkę świąteczną rozstrzygnięty

     •  

      FROHE WEIHNACHTEN! MERRY CHRISTMAS!

       

      Konkurs na kartkę świąteczną w języku niemieckim i angielskim cieszył się w tym roku bardzo dużym zainteresowaniem, bo do nauczycieli niemieckiego i angielskiego wpłynęło łącznie ok. 50 prac konkursowych. Przeważały świąteczne życzenia w języku niemieckim.

      Uczniowie wykonali swoje „dzieła” różnymi technikami plastycznymi a te najładniejsze prezentują różnorodność wykorzystanych materiałów i umiejętności. Są to prawdziwe rękodzieła, których nie powstydziłby się żaden stragan na Weihnachtsmarkt / jarmarku bożonarodzeniowym.

       

      A oto wykonawcy zwycięskich kartek

      w języku niemieckim:

      • I miejsce – Artur Podkówka z kl. 1a Tp
      • II miejsce – Kacper Poniewski z kl. 4b Tp
      • III miejsce – Bartek Karpiński z kl. 1b Tp i Filip Kurcbach z kl. 1b Tp,

      w języku angielskim:

      • I miejsce – Kacper Poniewski z kl. 4b Tp
      • II miejsce – Filip Kurcbach z kl. 1b Tp
      • III miejsce – Artur Podkówka z kl. 1a Tp

       

      Gratulujemy wszystkim uczniom talentu artystycznego i pomysłowości!

      Dla nas nauczycielek języków obcych najważniejsze są oczywiście życzenia napisane przez uczniów własnoręcznie w języku, którego uczymy…….. bo mamy nadzieję, że nasi podopieczni coś z tego zapamiętają. :)

       

       

       

     • Sukcesy w nauce nagrodzone stypendiami

     • Miło nam poinformować, że Maja Michalik (IVb Tg) kształcąca się w zawodzie technik elektronik oraz Andrzej Kaszyński (IIId Tp), kształcący się w zawodzie technik informatyk zostali laureatami Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Stypendium w kwocie 3000 zł jest nagrodą przyznaną za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2021/2022.

      W imieniu Pana Premiera okolicznościowe dyplomy przekazał stypendystom dyrektor szkoły Rafał Fasuga.

      To nie koniec dobrych wiadomości. Mianowicie w gronie Laureatów Dolnośląskiego Programu Pomocy Stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych znalazła się wspomniana Maja Michalik (IVb Tg) oraz Andrii Yarotskyi. Wymieniona dwójka w ubiegłym roku szkolnym osiągnęła wysokie wyniki w nauce w zakresie przedmiotów zawodowych, tym samym otrzymując stypendium w kwocie 4500 zł.

      Gratulacje dla nagrodzonych stypendystów!

     • Konkurs „Manufaktura matematyczna” – etap 1.

     •  

      Zakończył się szkolny etap konkursu matematyczno-plastycznego „Manufaktura matematyczna”. Spośród dwudziestu prac, które spłynęły od uczestników, komisja konkursowa wybrała najlepszą. Zwycięzcą został Kacper Gliwa z klasy IIIaTp za pracę zatytułowaną „Motyl Teodorosa”. Obraz zostanie przesłany na drugi etap konkursu.

      Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, a Kacprowi życzymy powodzenia w drugim etapie.

       

     • Kalendarium historyczne - GRUDZIEŃ

     •  

      13 grudnia 1981 – 41 lat temu

      Wprowadzenie stanu wojennego

      lat temu, w niedzielę 13 grudnia 1981 r. o godz. 6 rano, Polskie Radio nadało wystąpienie gen. Wojciecha Jaruzelskiego, w którym informował on Polaków o ukonstytuowaniu się Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON) i wprowadzeniu na mocy dekretu Rady Państwa stanu wojennego na terenie całego kraju.

       

       

      Władze komunistyczne jeszcze 12 grudnia przed północą rozpoczęły zatrzymywanie działaczy opozycji i "Solidarności". W ciągu kilku dni w 49 ośrodkach internowania umieszczono około 5 tys. osób. W ogromnej operacji policyjno-wojskowej użyto w sumie 70 tys. żołnierzy, 30 tys. milicjantów, 1750 czołgów, 1900 wozów bojowych i 9 tys. samochodów.Przygotowania do wprowadzenia stanu wojennego trwały ponad rok i były prowadzone ze szczególną starannością. Kontrolował je m.in. naczelny dowódca wojsk Układu Warszawskiego marszałek Wiktor Kulikow oraz ludzie z jego sztabu. Na potrzeby stanu wojennego sporządzono projekty różnych aktów prawnych, wydrukowano w Związku Sowieckim 100 tys. egzemplarzy obwieszczenia o wprowadzeniu stanu wojennego, ustalono listy komisarzy wojskowych mających przejąć kontrolę nad administracją państwową i większymi zakładami pracy, a także wybrano instytucje i przedsiębiorstwa, które miały zostać zmilitaryzowane.

       

       

      16 grudnia 1922 - 100 LAT TEMU

      Zamordowany został prezydent Gabriel Narutowicz

      16 grudnia 1922 roku zaszło jedno z bardziej ponurych wydarzeń w dziejach odrodzonej Rzeczypospolitej – psychicznie niezrównoważony fanatyk zamordował jej pierwszego prezydenta.

      Po burzliwych pierwszych polskich wyborach prezydenckich Gabriel Narutowicz mógł w końcu rozpocząć normalne urzędowanie. Mimo anonimowych gróźb przewidujących jego rychłą śmierć, profesor zachowywał zewnętrzny spokój i opanowanie - odmówił nawet ochrony policyjnej, choć nalegał na to jego osobisty sekretarz Stanisław Car. Trzeci dzień urzędowania, czyli 16 grudnia, rozpoczął się dla prezydenta podpisaniem ułaskawienia skazanego na śmierć więźnia. Następnie prosto z Belwederu udał się na przedpołudniową wizytę u kardynała Aleksandra Kakowskiego. Spotkanie trwało krótko; następnym punktem w rozkładzie dnia, o 12, było otwarcie salonu sztuki w gmachu Zachęty. Potem prezydent miał jeszcze wysłuchać relacji Tadeusza Jackowskiego (który przyjechał z Gdańska ze zgodą Leona Plucińskiego na objęcie stanowiska premiera), spotkać się z Kapitułą Orderu Orła Białego i porozmawiać z kandydatami na ministrów.

      Około godziny 12.10 prezydencka limuzyna zajechała pod galerię, gdzie już czekali na niego premier Julian Nowak oraz ministrowie Kazimierz Kumaniecki i Wacław Makowski. Na schodach witali go szef protokołu Stefan hr. Przeździecki i prezes Zachęty. Narutowicz wszedł do sali wystawowej na pierwszym piętrze budynku. Wśród zgromadzonych gości obecny był poseł angielski. Prezydent oglądał kolejne obrazy. Kiedy zatrzymał się przy dziele Teodora Ziomka Szron, rozległy się nagle odgłosy trzech szybko następujących po sobie strzałów. Wśród ogólnego zamieszania prezydent osunął się na podłogę. Jego głowę podtrzymywała poetka Kazimiera Iłłakowiczówna, a premier zaczął wzywać pomocy lekarza. Po chwili podszedł doktor Śniegocki, który stwierdził zgon w wyniku wewnętrznego krwotoku płucnego. Wtem dostrzeżono stojącego z boku zabójcę, malarza Eligiusza Niewiadomskiego, z wyciągniętym w kierunku prezydenta rewolwerem. Ujęto go, ale nikomu nie pozwolono opuszczać gmachu, aby wiadomość o zamachu nie rozprzestrzeniła się po mieście i nie spowodowała zamieszek. W końcu po sporządzeniu protokołu z oględzin zwłok, po 14.30 wyprowadzono ciało prezydenta i przewieziono do Belwederu. 22 grudnia odbył się uroczysty pogrzeb i złożenie zwłok w podziemiach archikatedry warszawskiej.

       

       

      17 grudnia 1970 - 52 LATA TEMU

      Czarny Czwartek na Wybrzeżu

      14 grudnia 1970 r. rozpoczęły się strajki robotników w Gdańsku. Po tym, jak władze zdecydowały się na podniesienie cen podstawowych artykułów spożywczych nawet o kilkadziesiąt procent, robotnicy ze Stoczni Gdańskiej im. Lenina udali się przed siedzibę Komitetu Wojewódzkiego PZPR, domagając się odwołania podwyżki.
      Dwa dni później do Trójmiasta wkroczyło wojsko, na ulicach pojawiły się czołgi i transportery opancerzone. Kierujący akcją pacyfikacji Wybrzeża członek Biura Politycznego KC PZPR Zenon Kliszko oświadczył dyrektorowi i członkom partii w Stoczni Gdańskiej: "Mamy do czynienia z kontrrewolucją i nieważne jest, że zginie 200 czy więcej stoczniowców. Stocznia zostanie zburzona, a na gruzach starej zbudujemy nową".

      Masakra w Gdyni

      Od godz. 5 na przystanek Gdynia Stocznia przyjeżdżali pierwsi robotnicy. Wkrótce zgromadziło się tam ponad 3 tys. osób. Drogę do stoczni zagrodziła im kolumna czołgów, żołnierze i milicja.

      Ludzie nie mieli gdzie uciekać. Po pierwszym strzale ostrzegawczym zaczęto strzelać do stoczniowców. Zginęło 11 osób.

      Masakra na przystanku rozpętała całodniowe walki uliczne. Ze śmigłowców zrzucano na protestujących pojemniki z gazem łzawiącym, a według niektórych przekazów również strzelano. Zginęły kolejne osoby.

      Milicja zatrzymała i skatowała setki osób. Symbolem czarnego czwartku w Gdyni jest obraz pochodu, na czele którego niesiono na drzwiach zwłoki młodego mężczyzny. Protestujący nieśli ciało Zbigniewa Godlewskiego, upamiętnionego później w pieśni "Janek Wiśniewski padł".

     • WaluśKraksaKryzys z "poezję śpiewaną na petardzie" w Świdnicy

     •  

      Krzysztof Zalewski napisał o nim “ostatnia nadzieja rocka”. Laureatka Świdnickich Recenzji Muzycznych wychwala “nowofalowy oddech i podryg shoegaze’u”. Widzowie Męskiego Grania wspominają “kawał dobrego na*ierdalania”. Przekonajcie się sami jaki jest WaluśKraksaKryzys już w tę sobotę w świdnickim Klubie Bolko.Od depresji do euforii, od cierpienia do miłości i z powrotem. Piosenki Walusia to samo życie. Po gorącym okresie festiwalowym, między innymi Męskim Graniu, OFF Festiwalu, Stay Wild i innych imprezach, WaluśKraksaKryzys zawita do Świdnicy, aby pograć materiał z ostatniego albumu zanim jeszcze nowy rok przyniesie nowe rzeczy.Koncert odbędzie się w ramach cyklu Świdnickich Recenzji Muzycznych, podczas którego ŚOK prezentuje artystów polecanych przez Świdniczan. Trwa nabór do nowej edycji konkursu, w którym można zdobyć nagrody finansowe z puli 2000 zł oraz szansę na wizytę wskazanego artysty w naszym mieście. Prace konkursowe można składać tradycyjnie w formie pisemnych recenzji lub po raz pierwszy również w formie zestawów fotografii.Koncert rozpocznie się w sobotę 10 grudnia o 20:00 w Klubie Bolko a bilety tylko do końca piątku można kupić w cenie przedsprzedaży 69 zł (w dniu koncertu 79 zł).Szczegóły wydarzenia oraz pozostałych działań w ramach Świdnickich Recenzji Muzycznych dostępne są na stronie: https://sok.com.pl/recenzje/

       

     • Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS "Dbam o zdrowie"

     •  

      1 grudnia bieżącego roku odbył się finał Międzyszkolnego  Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS "Dbam o zdrowie", pod patronatem PCK i Starostwa Powiatowego. Uczestniczyła w nim zwycięska drużyna zmagań szkolnych, czyli: Kornel Łożyński z klasy IV bTp oraz Dominik Bajrak z klasy III aTp. Zajęliśmy VI miejsce. Opiekunem i koordynatorem szkolnym konkursu była Pani Ewa Sułkowska.

       

     • KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

     •  

       

      W dniu 23.11.2022r., po trzech latach przerwy, Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej wrócił na scenę auli Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych.

      Naszą szkołę reprezentowali Filip Godlewski  z klasy 3d, który zaśpiewał nastrojową piosenkę "Till There Was You" Meredith Willson przy akompaniamencie gitary klasycznej i Adam Mackiewicz, przedstawiciel klasy 2c,  z utworem Nirvany - „Heart - Shaped Box” przy akompaniamencie gitary elektrycznej. Poziom wszystkich uczestników był bardzo wysoki, a publiczność bardzo żywiołowo reagowała na prezentowane utwory.

      Atmosfera podczas imprezy była świetna. Gospodarze ugościli nas pysznym ciastem, kawą i herbatą. Zorganizowali też konkurs na odgadywanie bardzo różnorodnych piosenek.

       Dziękujemy naszym reprezentantom za wspaniały występ i  już cieszymy się na następny konkurs.

     • Projekt "Wsparcie kształcenia zawodowego - poprawa efektów"

     •  

      W bieżącym roku szkolnym 6 uczniów klasy 3 technikum (zawód technik elektronik) uczestniczy w projekcie "Wsparcie kształcenia zawodowego - poprawa efektów".

      Projekt obejmuje przeprowadzenie cyklu zajęć przygotowawczych do egzaminu zawodowego, przeprowadzenie egzaminów próbnych oraz organizację staży. 

      Staże zawodowe będą realizowane w pierwszych tygodniach wakacji w naszej firmie patronackiej SONEL S. A.

       

     • Konkurs języka angielskiego

     •  

      22 listopada odbył się konkurs języka angielskiego  ‘FORGET-ME-NOT’ pod patronatem czasopisma JĘZYKI OBCE W SZKOLE , w którym wzięło udział 16 uczniów z klas 1-4 technikum. Konkurs został przygotowany w oparciu o materiały zawierające współczesne piosenki angielskie, sentencje oraz krótkie opowiadania. Uczniowie, którzy chcieli wykazać się znajomością języka angielskiego, zostali podzieleni na dwie grupy ze względu na stopień zaawansowania i wypełnili test leksykalno-gramatyczny oraz odpowiadali na pytania do tekstu.

      Wyniki zostaną przesłane przez Organizatora do dn. 22 grudnia 2022r.

      Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki!!!

     • KONKURS MATEMATYCZNO-PLASTYCZNY “MATEMATYCZNA MANUFAKTURA”

     •  

      Lubisz rysować? Weź udział w konkursie interdyscyplinarnym łączącym matematykę i sztukę organizowanym przez Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki oraz Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi. Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie dowolną techniką pracy plastycznej

      na temat „Matematyczna manufaktura”. Każdy uczestnik konkursu wykonuje własnoręcznie (bez pomocy osób trzecich) pracę na płaszczyźnie w dowolnej technice (malarskiej, rysunkowej, graficznej, mieszanej), w formacie A4 lub A3. Uczestnik nadaje tytuł swojej pracy, dodatkowo może dodać krótki opis. Wystarczy, że dostarczysz swoją pracę Twojemu nauczycielowi matematyki do czwartku 8 grudnia 2022 roku.

      Powodzenia!

       

      (*) Manufaktura (łac. manus „ręka”, manufactura „rękodzieło”) – zakład produkcyjny, w którym produkcja masowa złożonego produktu końcowego odbywa się ręcznie i oparta jest na podziale pracy: poszczególne etapy produkcji wykonywane są przez pracowników wyspecjalizowanych w ich wykonywaniu.

     • Matury próbne w ZSB-E

     •  

      W dniach 22-25 listopada 72 uczniów klas czwartych technikum (na podbudowie gimnazjum) przystąpiło do próbnych egzaminów maturalnych organizowanych przy współpracy z wydawnictwem Operon. Oprócz przedmiotów obowiązkowych (j. polski, matematyka, j. angielski) uczniowie przystąpili do egzaminu na poziomie rozszerzonym.

      Na poziomie rozszerzonym największą popularnością u zdających cieszył się j. angielski (22 zdających), matematyka (20 zdających), geografia ( 14 zdających), fizyka (11 zdających). Dwie osoby przystąpiły do egzaminu z j. olskiego, po jednej osobie zdawało chemię, j. niemiecki i historię.

      Życzymy powodzenia teraz i w maju.

     • KONKURS KITY AVT i TY

     •  

       

      !!!!    U W A G A    !!!!

       

      KONKURS

      KITY AVT i TY

      Uczniowie naszej Szkoły mogą brać udział
      w fajnym konkursie.

       

      Grupa nie większa niż 3 osoby musi wybrać z listy Kitów AVT zestaw,
      który zostanie zmontowany, przedstawić to na filmie.
      Film ten wysyłany będzie na konkurs.

       

      TERMIN zgłaszania się do 01.12.2022r.

       

      Informacje oraz lista kitów znajdują się
      u p.Rudownika i p.Pijanowskiego.

       

      Lista Kitów AVT:

      • AVT1023 Przedwzmacniacz gramofonowy o charakterystyce RIAA
      • AVT1024 Wzmacniacz słuchawkowy AB
      • AVT1459 Uniwersalny układ czasowy
      • AVT1460 Włącznik zmierzchowy
      • AVT1572 Symetryczny zasilacz regulowany 1.25V...25V 1.5A
      • AVT1594 Wzmacniacz mocy 2x45W z STK4182
      • AVT1596 Regulator obrotów wentylatora
      • AVT1597 Wzmacniacz audio z układem TDA2050
      • AVT1599 Softstart do żarówek samochodowych
      • AVT1605 Dwustanowy sterownik serwomechanizmu
      • AVT1611 Wzmacniacz 4x35W z TDA7385
      • AVT1623 Nadprądowy wyłącznik silnika DC
      • AVT1648 Softstart do elektronarzędzi
      • AVT1650 10-diodowy wskaźnik poziomu sygnału audio
      • AVT1710 Regulowany włącznik opóźniający
      • AVT1881 Programowany sterownik LED
      • AVT1882 Regulowany zasilacz napięcia symetrycznego
      • AVT1945 Moduł komfortowych kierunkowskazów
      • AVT1975 Powolny rozjaśniacz do taśm LED 12V
      • AVT1976 Precyzyjny, regulowany zasilacz uniwersalny 1,5...32V/3A
      • AVT1980 Czasowy włącznik zbliżeniowy
      • AVT1990 Regulowany zasilacz do płytek stykowych
      • AVT1995 Precyzyjny timer 1 sekunda...99 minut
      • AVT1999 2-kanałowy termometr MIN-MAX z alarmem
      • AVT2474 Uniwersalny wyłącznik pomocniczy
      • AVT2715 Ładowarka akumulatorów ołowiowych 10-200Ah
      • AVT2728 Wzmacniacz mikrofonowy
      • AVT2854 Opóźniacz dołączenia głośników
      • AVT2864 Analizator widma
      • AVT3072 Zasilacz płytek stykowych
      • AVT3085 4-kanałowy termometr cyfrowy
      • AVT3120 Automatyczna ładowarka akumulatorów ołowiowych
      • AVT3122 Termometr z wyświetlaczem LED
      • AVT3135 Mikroprocesorowy strach na ptaki
      • AVT3143 Nakręcany minutnik
      • AVT3144 Klaskacz, włącznik dźwiękowy na jedno lub dwa klaśnięcia 12V
      • AVT3166 Regulator do prostownika
      • AVT3170 Generator warsztatowy
      • AVT3172 Praktyczny zasilacz warsztatowy
      • AVT3188 Licznik impulsów (zdarzeń)
      • AVT3200 Uniwersalny timer 0 do 99min
      • AVT3225 Uniwersalny sterownik silnika krokowego
      • AVT3233 Symetryczny zasilacz do wzmacniaczy audio
      • AVT5333 Multimetr panelowy
      • AVT5354 Zaawansowany termostat -55°C do +125°C
      • AVT5410 Programator dobowy / sterownik czasowy
      • AVT5466 Centralka alarmowa z 2 liniami dozorującymi
      • AVT5553 Sterownik zgrzewarki oporowej
      • AVT5589 4-kanałowy termostat z alarmem
      • AVT5598 Solarna ładowarka akumulatora 12V
      • AVT5599 Zdalnie sterowany włącznik 4-kanałowy
      • AVT5695 Sopel LED - efekt spadającego światła
      • AVT5698 Sterownik wentylatorów 12V dużej mocy
      • AVT5706 Sterownik płynnego rozjaśniania i wygaszania oświetlenia LED
      • AVT5733 Programowany sterownik LED dużej mocy
      • AVT5788 Sterownik płynnego rozjaśniania i wygaszania oświetlenia LED sterowany włącznikiem
      • AVT5789 Sterownik płynnego rozjaśniania i wygaszania oświetlenia LED z czujnikiem zbliżeniowym
      • AVT5796 Selektor wejść audio z przełącznikiem obrotowym
      • AVT5800 Timer godzinowy
      • AVT5860 Programowany przełącznik czasowy
      • AVT5872 Eliminator baterii
      • AVT5905 Dwustanowy, spowolniony sterownik serwomechanizmu
      • AVT5910 Gra "Kto pierwszy"
      • AVT5923 Płynny regulator prędkości i kierunku obrotów silnika 12V
      • AVT5924 Cyfrowy obrotomierz stroboskopowy LED
      • AVT5925 Symulator wschodu i zachodu słońca
      • AVT594/KPL Zdalnie sterowany potencjometr do aplikacji audio – komplet
      • AVT724 Uniwersalny układ czasowy
      • AVT729 Zwariowany kręciołek
      • AVT732 Whisper - łowca szeptów. Superczuły podsłuch przewodowy
      • AVT733 Monitor i konserwator akumulatora 12V
      • AVT747 Stroboskop dyskotekowy, białe diody LED
      • AVT764 Czujnik wilgoci, uniwersalny sygnalizator
      • AVT990 Automatyczny włącznik świateł
      • AVTEDU633 Zegar z budzikiem
      • AVTEDU640 Choinka LED RGB
     • Wycieczka klas Ic i IId T do Sudeckiej zagrody Edukacyjnej w Dobkowie

     •  

      16 listopada 2022 uczniowie klas Ic Tp i IId Tp wzięli udział w niepowtarzalnej wycieczce do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie. Najpierw pilot zaprowadził uczestników wycieczki do kamieniołomu, gdzie każdy mógł znaleźć kamienie z agatami lub innymi cennymi minerałami. Później, pod nadzorem mistrza górnictwa, kamienie te były szlifowane przez uczniów. Druga część programu wycieczki zawierała zwiedzanie z przewodnikiem Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej, gdzie uczniowie poznali moc Ziemi, zobaczyli jak działa powódź i wybuch wulkanu oraz odczuli na żywo trzęsienie ziemi.

       

     • Szaleństwo w Parku Trampolin GOjump i w Powietrznym Mieście GOair

     •  

      Podskakiwać można nie tylko w szkole! Zdecydowanie udowodniła to grupa uczniów z klas: 1a Tp, 1b Tp, 1e Tp i 3a Tp, która w mglisty poniedziałek, 14.11.2022 r., udała się piętrowym (!) autobusem do Wrocławia do Parku Trampolin GOjump i Powietrznego Miasta GOair.

      Cztery godziny zwariowanej zabawy – skakania, robienia salt, fikołków, wspinaczki, zjeżdżania, buszownia między dmuchanymi palami – pozwoliły na wyzwolenie energii i spalenie zbędnych kalorii. Młodzież udowodniła, że parkour, flipping, freerunning czy inne takie sztuczki nie mają przed nią tajemnic.

      Zmęczeni, ale naładowani pozytywną energią uczniowie po powrocie do Świdnicy zgubione kalorie szybko uzupełnili w McDonaldzie.