• Konkurs Świdnickich Recenzji Muzycznych

     • Świdniczanie piszą recenzje i śpiewają covery ulubionych artystów

      Konkurs Świdnickich Recenzji Muzycznych wkracza na ostatnią prostą! Nabór tekstów trwa do przyszłego piątku (29 stycznia) a już dziś premiera drugiego albumu z coverami najlepszych polskich artystów, tym razem w wykonaniu wokalistek i wokalistów Akademii Rozwoju Talentów.

      Po zeszłotygodniowej premierze nagrań z udziałem Natalii Widuto i Szymona Wiraszki nadeszła pora na zaprezentowanie kolejnych 12 młodych, lokalnych artystów. Już teraz można ich posłuchać w serwisach streamingowych (Spotify, Tidal, itp) a od 20:00 dostępne będą wersje wideo nagrane w sali teatralnej ŚOK podczas grudniowej sesji na żywo. Na kanale YouTube https://www.youtube.com/c/ŚwidnickiPrzeglądMuzyczny pojawią się m.in. covery takich wykonawców jak Baranovski, Ralph Kaminski, Sarsa czy Renata Przemyk. Ten repertuar został wybrany na podstawie tekstów zgłaszanych do poprzednich edycji konkursu Świdnickich Recenzji Muzycznych.

      Także trwająca obecnie edycja daje szansę na współtworzenie repertuaru muzycznego Świdnickiego Ośrodka Kultury oraz pozwala zdobyć nagrody finansowe z puli 1000 zł. Autorskie recenzje ulubionych albumów można wysyłać do 29 stycznia, jednak na tych, którzy pośpieszą się i prześlą teksty do najbliższej niedzieli (24 stycznia) czeka wsparcie w postaci wskazówek udzielanych przez Jarka Szubrychta - cenionego dziennikarza muzycznego. Jego komentarz można będzie wykorzystać do poprawy własnej recenzji i odesłania wersji finalnej w terminie zakończenia konkursu.

      Szczegóły konkursu można znaleźć na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury: https://sok.com.pl/recenzje2021/ a informacje dotyczące sesji nagraniowych znajdują się m.in. na głównej stronie projektu: https://sok.com.pl/recenzje/

      Zapraszamy do obejrzenia singla promującego dzisiejszą premierę, w którym Oliwia Walicka, uczestniczka m.in. The Voice Kids, zaśpiewała “Plan B” wykonywany w oryginale przez Mroza:

      https://youtu.be/LyVku8XJuC4

     • Plan lekcji

     •  

      Od dnia 23.01.2021r. zmienia się plan.

      Nowa wersja planu dostępna będzie chwilowo tylko na Librusie.

       

     • UWAGA! Kurs RL.17

     • Informujemy, że w związku z chorobą wykładowcy zajęcia w dniu 23.01.2021 są odwołane (odbędą się w innym terminie - data zostanie podana).
      Natomiast zajęcia planowane na 30.01.2021 godz. 9:00 odbędą się planowo - stacjonarnie w budynku Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy.
     • Egzaminy zawodowe w ZSB-E

     • 11 stycznia 2021r. rozpoczęły się w Zespole Szkół Budowlano-Elektrycznych im. Jana III Sobieskiego w Świdnicy egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie. Do egzaminów przystąpiło ok. 140 osób w pięciu zawodach.

      Wszystkim przystępującym do egzaminu życzymy ich zdania!

     • Życzenia Ministra Edukacji Narodowej

     •  

      Szanowni Państwo,
      Dyrektorzy szkół i Nauczyciele,

       

      w imieniu własnym oraz kierownictwa Ministerstwa Edukacji Narodowej pragnę złożyć Państwu najlepsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności. Niech czas Świąt Bożego Narodzenia pozwoli na dzielenie się miłością, radością i pokojem.
       

      Przyjmijcie również wyrazy wdzięczności za pomoc okazywaną uczniom i rodzicom w tym trudnym czasie.


      Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!
       

      Z wyrazami szacunku

      Przemysław Czarnek

      Minister Edukacji i Nauki


       

     • UWAGA! Kurs RL.17

     • Informujemy, że zajęcia planowane w dniach 8, 9, 15 stycznia 2021 zostały przeniesione na 23 i 30 stycznia 2021 godz. 9:00.

      Przewidywana forma zajęć - zajęcia stacjonarne w budynku ZSB-E w Świdnicy.
     • Kurs RL.04 - komunikat

     • Dodatkowe konsultacje on-line z dnia 19.12.2020r. (prowadzący p. Wojciech Kołodyński) przeniesione są na dzień 10.01.2021r. godz. 8:00.

     • Startuje całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania i czat internetowy

     • Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym – całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania – 800 12 12 12 i dedykowany młodym ludziom czat internetowy prowadzony przez profesjonalnych psychologów. Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji dziecko uzyskać może natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.

      Dziecięcy Telefon Zaufania 800 12 12 12

      Czat internetowy - https://brpd.gov.pl/sos-czat/.  


    • Aneks do umowy z firmą Hager
     • Aneks do umowy z firmą Hager


     • W dniu dzisiejszym został podpisany aneks do umowy o współpracy firmy Hager Polo Sp. z o.o. z naszą szkołą na kolejny rok kalendarzowy. W jej ramach będą realizowane szkolenia dla uczniów i nauczycieli oraz zostanie wyposażona pracownia elektryczna w nowe rozdzielnice niskiego napięcia firmy Hager (wraz z aparaturą zabezpieczającą). To bardzo dobra wiadomość dla uczniów z kierunków elektrycznych i elektronicznych, którzy będą mogli poznać nowoczesną aparaturę zabezpieczającą niskiego napięcia, nauczyć się zasad doboru i koordynacji zabezpieczeń, poznać program „hagercad.one” - umożliwiający przygotowanie dokumentacji technicznej. Jako dyrektor szkoły jestem bardzo zadowolony z dotychczasowej współpracy z firmą Hager oraz dumny z perspektywy dalszego partnerstwa.

      Dyrektor ZSB-E
      Rafał Fasuga

     • Kurs RL.17

     • W dniu 19 grudnia 2020r. o godz. 9:00 zgodnie z harmonogramem odbędą się zajęcia stacjonarne zgodnie z reżimem sanitarnym obowiązującym podczas pandemii COVID-19.

      Podczas zajęć rozliczana będzie dokumentacja praktyki zawodowej (dzienniczki praktyk).

       

    • Ola Stypendystką Prezesa Rady Ministrów!
     • Ola Stypendystką Prezesa Rady Ministrów!

     • Mamy zaszczyt poinformować, że uczennica klasy drugiej technikum budowlanego otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2020/2021 za osiągnięcia w roku szkolnym 2019/2020. Stypendystką została Aleksandra Duniewska (średnia ocen 5,05). Stypendium to nie tylko prestiż i zaszczyt, ale także nagroda finansowa w kwocie 2580 zł.

      Ze względu na wprowadzone na obszarze całego kraju obostrzenia w związku z COVID-19 nie odbyła się doroczna uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. W imieniu Prezesa Rady Ministrów i z upoważnienia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty okolicznościowy dyplomm Ola otrzymała z rąk dyrektora szkoły - Rafała Fasugi.

     • Kurs RL.17

     • Zajęcia w  dniach 4-5 grudnia 2020r.

      Informujemy, że w sobotę 5 grudnia o godz. 9:00 odbędą się zajęcia stacjonarne w szkole (sala 28). Zajęcia odbędą się z zachowaniem reżimu sanitarnego (dezynfekcja rąk, maseczki, dystans).

      W ramach zajęć z piątku 4 grudnia 2020r. zostaną umieszczone na platformie materiały dydaktyczne.