• Kochani! Nasza Kawiarenka na rzecz Marcelinki zakończona.
     • Kochani! Nasza Kawiarenka na rzecz Marcelinki zakończona.

     •  

      Chciałabym złożyć serdeczne podziękowania tym, bez których ta akcja nie miałaby racji bytu. Rodzicom i uczniom, którzy poświęcili swój czas, pieniądze oraz swoje umiejętności cukiernicze i dostarczyli nam słodkości na cały tydzień.

      Niektóre ciasta były mistrzostwem wypieków

      Akcja „Kawiarenka dla Marcelinki” była słodkim akcentem w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Jestem bardzo szczęśliwa, że udało się wszystko sprawnie przeprowadzić i cel został zrealizowany.

      Uzbieraliśmy wspólnie kwotę 2457, 20 zł.

      Na potrzeby akcji, to kropla w morzu, ale na nasze możliwości kwota całkiem spora.

      W przyszłości zapewne powtórzymy to „słodkie szaleństwo”.

      Z całego serca dziękuję za pomoc i wspieranie tego co dobre. Wszystkim razem i każdemu z osobna.

       

      Sylwia Bawoł

      Organizator akcji

     • Sukcesy w nauce nagrodzone stypendiami

     •  

      Miło nam poinformować, że w gronie Laureatów Dolnośląskiego Programu Pomocy Stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych znalazło się 3 uczniów naszego technikum:

      • Andrzej Kaszyński (kl. IId T),
      • Mateusz Chudziński (kl. IIId T),
      • Jakub Konarzewski (kl. IIId T)

      Wymieniona trójka w ubiegłym roku szkolnym osiągnęła wysokie wyniki w nauce w zakresie przedmiotów zawodowych tym samym otrzymując stypendia w kwocie 4500 zł.

      Przypominamy też, że Stypendium Prezesa Rady Ministrów zaw wysokie wyniki nauczania w ubiegłym roku szkolnym uzyskali: 

      • Aleksandra Duniewska (IIIa Tg)
      • Andrzej Kaszyński (IId T).

      Kwota stypendium Prezesa Rady Ministrów wynosi 3000zł.

      Laureatom gratulujemy!

       

     • Konkurs Świąteczny

     •  

      Z okazji nadchodzących świąt Samorząd Szkolny zorganizował „Konkurs Świąteczny” dla uczniów naszej szkoły. Konkurs obejmował dwie kategorie:

      • Najdłuższy łańcuch,
      • Wisząca ozdoba świąteczna.

      W konkursie udział wzięło sześć klas.

      W kategorii pierwszej zwycięzca została  klasa 2bTp, II miejsce 2dTp, III miejsce 1cTp, IV miejsce 3dTp. Wyróżniona została klasa 3cTg, która zrobiła najdłuższy łańcuch. Niestety nie spełniał on wymogów konkursowych (średnica oczka).

      W kategorii drugiej bezkonkurencyjna była klasa 3aTg, która  jako jedyna wystartowała w tej kategorii wykonując bałwana z kubeczków plastikowych.

      Mamy nadzieję, że w następnym roku do konkursu przystąpi większa ilość klas.

     • Kultura obszarów angielsko i niemieckojęzycznych - Adwent

     •  

      Advent — Adwent, czas przedświąteczny (od czwartej niedzieli przed Bożym Narodzeniem)

      Adwent to czterotygodniowy okres przedświąteczny, od pierwszej niedzieli przed Bożym Narodzeniem do 24 grudnia, czyli czas na przygotowania do Bożego Narodzenia.
       

       

      W okresie Adwentu odbywa się szereg świąt świętych: św. Barbary, św. Nikolaus i inni Główne kolory adwentu przy dekorowaniu wieńców, jarmarków bożonarodzeniowych itp. od dawna są czerwone (jako symbol krwi Chrystusa) i zielone (symbol wierności Chrystusowi i jego wierności wierzącym, symbol nadziei).

             der Adventskranz - wieniec bożonarodzeniowy (do dekoracji lokalu w okresie przedświątecznym) 

      „Advent, Advent, ein Lichtlein brennt.

      Erst eins, dann zwei, dann drei, dann vier.

      Dann steht das Christkind vor der Tür."
       

      Adventskranz, czyli wieniec bożonarodzeniowy, to typowa przedświąteczna dekoracja w niemieckich domach w kształcie wieńca z gałęzi świerkowych z czterema świecami, montowana pionowo lub postawiona na stole. W pierwszą z czterech niedziel Adwentu zapala się pierwszą świecę, w następnym tygodniu drugą i tak dalej.

       

      Wianek bożonarodzeniowy został wprowadzony do tradycji bożonarodzeniowej przez hamburskiego teologa luterańskiego Johanna Hinricha Wicherna, który wychował kilkoro dzieci z ubogich rodzin. W Adwent dzieci nieustannie pytały nauczyciela, kiedy nadejdzie Boże Narodzenie. Aby dzieci mogły liczyć dni do Bożego Narodzenia, w 1839 r. Wichern wykonał wieniec ze starego drewnianego koła, ozdobiony dziewiętnastoma małymi czerwonymi i czterema dużymi białymi świeczkami. Każdego ranka w tym wieńcu zapalano jedną małą świecę, do której w niedziele dodawano dużą świecę.

       

       

      W symbolice wieńca bożonarodzeniowego wyróżnia się kilka znaczeń. Początkowo dodanie światła w wieńcu symbolizowało rosnące oczekiwanie narodzin Chrystusa, „światła światu”. Do tego dodano dodatkowe znaczenia ze względu na okrągły kształt, symbolikę wieńca, zieleń świerka, kolor świec i ozdobne wstążki. Czteroświecowy wieniec bożonarodzeniowy kojarzy się z kulą ziemską i czterema stronami świtu. Okrąg symbolizuje wieczne życie, które daje zmartwychwstanie, zielony to kolor życia, a świece to światło, które oświetli świat w Boże Narodzenie.

       

       

      der Adventskalender - kalendarz przedświąteczny dla dzieci

       

      Kalendarz adwentowy (niem. Adventskalender) to specjalny kalendarz, który pokazuje czas pozostały do ​​Bożego Narodzenia.

       

      Tradycyjnie jest to pocztówka lub tekturowy domek z otwieranymi oknami, gdzie w każdej celi znajduje się cukierek, karteczka z życzeniami (w rodzinach zakonnych – z fragmentami Pisma Świętego) lub drobne prezenciki. Kalendarze występują również w kształcie woreczków, saszetek, torebek czy tobołków zawieszanych na wstążce. Kalendarz adwentowy składa się z 24 dni, licząc od 1 grudnia do 24 grudnia, kiedy to Boże Narodzenie obchodzone jest według kalendarza gregoriańskiego używanego przez Kościół katolicki.

       

      Pierwsze wzmianki o kalendarzach bożonarodzeniowych pochodzą z pierwszej połowy XIX wieku. Tradycję zapoczątkowali w Niemczech wyznawcy Kościoła luterańskiego. Uważa się, że pierwszy świąteczny kalendarz dla dzieci został wydrukowany przez Gerharda Langa w swojej drukarni Reichhold & Lang w Monachium: w 1908 roku jego firma po raz pierwszy wprowadziła kalendarz adwentowy z 24 kolorowymi kartkami przymocowanymi do tektury. Drukarnia została zamknięta w latach 30., ale do tego czasu powstało aż trzydzieści różnych kalendarzy bożonarodzeniowych dla dzieci. W Niemczech w 1958 roku po raz pierwszy ukazał się kalendarz z czekoladą w środku.

       

      Nowoczesne kalendarze świąteczne często tworzą rodzice własnymi rękami. Materiałami mogą być karton, drewno, tkanina. Oprócz tradycyjnych okienek, jako komórki kalendarza są dziś  wykorzystywane rożki, kieszenie, koperty, skarpetki dziecięce i rękawiczki.

       


      Piosenka śpiewana w Advent

       

      Advent, Advent 

       

      Advent, Advent 

      Advent, Advent, die erste Kerze brennt. 

      Die Weihnachtszeit. 

      Advent, Advent, die erste Kerze brennt. 

      Der Nikolaus kommt bestimmt. 

       

      Advent, Advent, die zweite Kerze brennt, 

      Das Haus ist voll Tannenduft. 

      Advent, Advent, die zweite Kerze brennt. 

      es liegt in der Luft. 

       

      Advent, Advent, die dritte Kerze brennt.

      nun ist es nicht mehr weit.

      Advent, Advent, die dritte Kerze brennt.

      Macht euch schon bereit.

       

      Advent, Advent, die vierte Kerze brennt. 

      Die Packchen sind gepackt.

      Advent, Advent, die vierte Kerze brennt.

      Bald ist Heilig'Nacht. 

       

      Advent, Advent, die fünfte Kerze brennt. 

      Doch das ist einerlei.

      Denn wenn für dich die fünfte Kerze brennt, 

      ist Weihnachten vorbei.

     • „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025”

     •  

      Miło nam poinformować, że w 2021 roku Zespół Szkół Budowlano – Elektrycznych im. Jana III Sobieskiego w Świdnicy zakwalifikował się do realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0”, którego podstawowym założeniem jest zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia do bibliotek szkolnych i pedagogicznych. Na ten cel nasza szkoła otrzyma wsparcie finansowe w wysokości 15 tys. Zł. Całą kwotę pragniemy przeznaczyć na działania związane z zakupem nowości wydawniczych, doposażenie biblioteki w potrzebne sprzęty (laptop, rzutnik multimedialny, ekran, telewizor oraz zestaw głośnikowy), a także  zakup książek z przeznaczeniem na nagrody w ramach różnego rodzaju działań promujących czytelnictwo. Lista tytułów przeznaczonych do zakupu została opracowana na podstawie  bezpośrednich rozmów z młodzieżą oraz analiz czytelniczych  prowadzonych przez nauczyciela  bibliotekarza w okresie od września do listopada 2021 roku. Powyższe propozycje zostały uzupełnione o tytuły najbardziej poczytnych lektur w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy i w Świebodzicach oraz propozycje rekomendowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki (książki o tematyce historycznej oraz ukazujące wartość rodziny i życia człowieka). Warunkiem otrzymania dotacji było terminowe złożenie wniosku wraz z opisem planowanych przez szkołę działań promujących i wspierających rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Zadania te realizowane są od września 2021 roku. Zakup książek jest w realizacji.

      Z pewnością każdy z naszych uczniów, a także nauczycieli oraz rodziców znajdzie coś dla siebie. Już dziś zapraszamy po ciekawe lektury!

      Dziękujemy za zaufanie i otrzymane środki pieniężne!

       

      Z wyrazami szacunku

      Bibliotekarz Zespół Szkół Budowlano - Elektrycznych

     • Piłeczki w ścianie

     •  

      Postęp w budownictwie odbywa się w dużej mierze dzięki wynalazkom w zakresie materiałów. Niektóre pomysły mogą wydawać się nierealne lub dziwne, nie wszystkie znajdują szerokie zastosowanie,  ale  każdy może być wynalazcą. Czy taką nowością będzie, opatentowany już,  pomysł zmniejszenia współczynnika przenikania ciepła dzięki użyciu piłeczek plastikowych - zobaczymy. Proponuję przeczytać krótki artykuł z najnowszego miesięcznika Inżynier Budownictwa Nr 12/2021.

       

    • Szymon podzielił się wrażeniami z konkursu WorldSkills Poland
     • Szymon podzielił się wrażeniami z konkursu WorldSkills Poland

     •  

      Konkurs WorldSkills jest najważniejszym konkursem umiejętności zawodowych dla młodzieży na całym świecie. W dniach 25 i 26 listopada 2021 na terenie międzynarodowych targów MTG Amberexpo w Gdańsku, obok pięknego stadionu piłkarskiego Arena Gdańsk odbyły się ogólnopolskie finały WorldSkills Poland, których zadaniem było wyłonienie najlepszych uczniów – mistrzów w różnych dziedzinach kształcenia zawodowego.

      We współzawodnictwie brali udział uczniowie prezentujący umiejętności zawodowe w dziewięciu rożnych konkurencjach, w tym w dziedzinie instalacji elektrycznych. Dwudniowe zawody polegały na wykonaniu skomplikowanej instalacji z zastosowaniem mnóstwa aparatów, podzespołów i sterowania automatycznego. We współzawodnictwie elektryków brało udział sześciu zwycięzców eliminacji krajowych, wśród nich uczeń klasy maturalnej Technikum Elektrycznego w Zespole Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy, Szymon Dziedzic.

      Szymon zajął trzecie miejsce w finale krajowym. Jest to jego wielki sukces, który wynika z zaangażowania, rzetelnej pracy w czasie zajęć szkolnych, pracy własnej i wielkiego talentu.

      Zwycięzca finału WorldSkills w Gdańsku pojedzie do Chin na mistrzostwa świata w Szanghaju. Zaś zdobywca brązowego medaluSzymon Dziedzic – uważa, że przygoda z WorldSkills Poland jest dla niego motywacją do pracy, a zdobyte doświadczenie zachętą do wystartowania w następnej edycji, już jako student.

      Jako szkoła jesteśmy dumni z wyników i postawy Szymona, serdecznie mu gratulujemy i życzymy powodzenia!

       

     • Kalendarium historyczne - grudzień

     • 13 grudnia 1981 – 40 lat temu Wprowadzenie stanu wojennego

      40 lat temu, w niedzielę 13 grudnia 1981 r. o godz. 6 rano, Polskie Radio nadało wystąpienie gen. Wojciecha Jaruzelskiego, w którym informował on Polaków o ukonstytuowaniu się Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON) i wprowadzeniu na mocy dekretu Rady Państwa stanu wojennego na terenie całego kraju.

      Władze komunistyczne jeszcze 12 grudnia przed północą rozpoczęły zatrzymywanie działaczy opozycji i "Solidarności". W ciągu kilku dni w 49 ośrodkach internowania umieszczono około 5 tys. osób. W ogromnej operacji policyjno-wojskowej użyto w sumie 70 tys. żołnierzy, 30 tys. milicjantów, 1750 czołgów, 1900 wozów bojowych i 9 tys. samochodów.Przygotowania do wprowadzenia stanu wojennego trwały ponad rok i były prowadzone ze szczególną starannością. Kontrolował je m.in. naczelny dowódca wojsk Układu Warszawskiego marszałek Wiktor Kulikow oraz ludzie z jego sztabu. Na potrzeby stanu wojennego sporządzono projekty różnych aktów prawnych, wydrukowano w Związku Sowieckim 100 tys. egzemplarzy obwieszczenia o wprowadzeniu stanu wojennego, ustalono listy komisarzy wojskowych mających przejąć kontrolę nad administracją państwową i większymi zakładami pracy, a także wybrano instytucje i przedsiębiorstwa, które miały zostać zmilitaryzowane.

       

      16 grudnia 1922 - 99 LAT TEMU

      Zamordowany został prezydent Gabriel Narutowicz

      16 grudnia 1922 roku zaszło jedno z bardziej ponurych wydarzeń w dziejach odrodzonej Rzeczypospolitej – psychicznie niezrównoważony fanatyk zamordował jej pierwszego prezydenta.

      Po burzliwych pierwszych polskich wyborach prezydenckich Gabriel Narutowicz mógł w końcu rozpocząć normalne urzędowanie. Mimo anonimowych gróźb przewidujących jego rychłą śmierć, profesor zachowywał zewnętrzny spokój i opanowanie - odmówił nawet ochrony policyjnej, choć nalegał na to jego osobisty sekretarz Stanisław Car. Trzeci dzień urzędowania, czyli 16 grudnia, rozpoczął się dla prezydenta podpisaniem ułaskawienia skazanego na śmierć więźnia. Następnie prosto z Belwederu udał się na przedpołudniową wizytę u kardynała Aleksandra Kakowskiego. Spotkanie trwało krótko; następnym punktem w rozkładzie dnia, o 12, było otwarcie salonu sztuki w gmachu Zachęty. Potem prezydent miał jeszcze wysłuchać relacji Tadeusza Jackowskiego (który przyjechał z Gdańska ze zgodą Leona Plucińskiego na objęcie stanowiska premiera), spotkać się z Kapitułą Orderu Orła Białego i porozmawiać z kandydatami na ministrów.

      Około godziny 12.10 prezydencka limuzyna zajechała pod galerię, gdzie już czekali na niego premier Julian Nowak oraz ministrowie Kazimierz Kumaniecki i Wacław Makowski. Na schodach witali go szef protokołu Stefan hr. Przeździecki i prezes Zachęty. Narutowicz wszedł do sali wystawowej na pierwszym piętrze budynku. Wśród zgromadzonych gości obecny był poseł angielski. Prezydent oglądał kolejne obrazy. Kiedy zatrzymał się przy dziele Teodora Ziomka Szron, rozległy się nagle odgłosy trzech szybko następujących po sobie strzałów. Wśród ogólnego zamieszania prezydent osunął się na podłogę. Jego głowę podtrzymywała poetka Kazimiera Iłłakowiczówna, a premier zaczął wzywać pomocy lekarza. Po chwili podszedł doktor Śniegocki, który stwierdził zgon w wyniku wewnętrznego krwotoku płucnego. Wtem dostrzeżono stojącego z boku zabójcę, malarza Eligiusza Niewiadomskiego, z wyciągniętym w kierunku prezydenta rewolwerem. Ujęto go, ale nikomu nie pozwolono opuszczać gmachu, aby wiadomość o zamachu nie rozprzestrzeniła się po mieście i nie spowodowała zamieszek. W końcu po sporządzeniu protokołu z oględzin zwłok, po 14.30 wyprowadzono ciało prezydenta i przewieziono do Belwederu. 22 grudnia odbył się uroczysty pogrzeb i złożenie zwłok w podziemiach archikatedry warszawskiej. 

       

       17 grudnia 1970 -  51 LAT TEMU

      Czarny Czwartek na Wybrzeżu

      14 grudnia 1970 r. rozpoczęły się strajki robotników w Gdańsku. Po tym, jak władze zdecydowały się na podniesienie cen podstawowych artykułów spożywczych nawet o kilkadziesiąt procent, robotnicy ze Stoczni Gdańskiej im. Lenina udali się przed siedzibę Komitetu Wojewódzkiego PZPR, domagając się odwołania podwyżki.
      Dwa dni później do Trójmiasta wkroczyło wojsko, na ulicach pojawiły się czołgi i transportery opancerzone. Kierujący akcją pacyfikacji Wybrzeża członek Biura Politycznego KC PZPR Zenon Kliszko oświadczył dyrektorowi i członkom partii w Stoczni Gdańskiej: "Mamy do czynienia z kontrrewolucją i nieważne jest, że zginie 200 czy więcej stoczniowców. Stocznia zostanie zburzona, a na gruzach starej zbudujemy nową".

      Masakra w Gdyni

      Od godz. 5 na przystanek Gdynia Stocznia przyjeżdżali pierwsi robotnicy. Wkrótce zgromadziło się tam ponad 3 tys. osób. Drogę do stoczni zagrodziła im kolumna czołgów, żołnierze i milicja.

      Ludzie nie mieli gdzie uciekać. Po pierwszym strzale ostrzegawczym zaczęto strzelać do stoczniowców. Zginęło 11 osób.

      Masakra na przystanku rozpętała całodniowe walki uliczne. Ze śmigłowców zrzucano na protestujących pojemniki z gazem łzawiącym, a według niektórych przekazów również strzelano. Zginęły kolejne osoby.

      Milicja zatrzymała i skatowała setki osób. Symbolem czarnego czwartku w Gdyni jest obraz pochodu, na czele którego niesiono na drzwiach zwłoki młodego mężczyzny. Protestujący nieśli ciało Zbigniewa Godlewskiego, upamiętnionego później w pieśni "Janek Wiśniewski padł".

     • Etap szkolny konkursu "Dbam o zdrowie" i "Wiedzy o HIV/AIDS"

     •  

      24 listopada b.r. odbył się etap szkolny konkursów, których organizatorami byli: Oddział Rejonowy PCK w Świdnicy, Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną, Urząd Miasta oraz Zarząd Powiatu Świdnickiego. Szkolnym koordynatorem była Pani Ewa Sułkowska. Wzięli w nim udział przedstawiciele klas I, II, III technikum.

       Oto listy laureatów, którzy zostaną nagrodzeni przez organizatorów:

      1. Konkursu Promocji Zdrowego Stylu Życia „ Dbam o zdrowie:

      • I miejsce: Kacper Przedpełski z klasy IIIb Tp
      • II miejsce: Szymon Mirocha z klasy Ic Tp
      • III miejsce: Mateusz Pawlik z klasy IIId Tp

      Wyróżnienia:

      Jakub Penkala i Oskar Szczęśniak z klasy IIIdTp

       

      2. Powiatowego Konkursu dotyczącego przeciwdziałania AIDS:

      • I miejsce: Oskar Wojtkowiak z klasy IIId Tp
      • II miejsce: Aleksandra Lasz z klasy IIId Tp
      • III miejsce: Bartosz Kuc z klasy Ib Tp

      Wyróżnienia:

      Eryk Bartoszewicz z klasy IIc Tp i Oskar Szczęśniak z klasy III dTp

       

     • Spotkanie z policjantem

     •  

      30 listopada 2021 odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z  policjantem Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. St. sierż. Michał Rzepecki - funkcjonariusz Wydziału Prewencji, przedstawił młodzieży procedury postepowania w kontakcie z policją  w codziennym życiu jak i sytuacjach nadzwyczajnych. Zwrócił uwagę na obowiązki wynikające z poszanowania drugiego człowieka oraz odpowiedzialności za siebie i innych podczas zdarzeń jakie mogą być udziałem młodzieży . Policjant zaprezentował  uczniom informacje o odpowiedzialności karnej, dla poszczególnych grup wiekowych. Wśród pytań jakie mogli zadawać uczniowie najczęściej pojawiały się zagadnienia związane z cyberprzemocą. Temat ten stał się istotnym elementem dyskusji, do której zaproszony został pedagog szkolny i nauczyciele biorący udział w spotkaniu. Podsumowując, wyraźnie zostało wskazane to, że dyrektor, wszyscy nauczyciele i pracownicy dokładają wszelkich starań, aby uczniowie Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych czuli się pewnie i bezpiecznie w swojej szkole.  

       

    • Dla Maturzystów - przyszłych studentów Politechniki Wrocławskiej
     • Dla Maturzystów - przyszłych studentów Politechniki Wrocławskiej

     •  

      Gorąco zachęcamy do obejrzenia filmów przybliżających pracę naukowców Politechniki Wrocławskiej. W krótkich odcinkach pod wspólnym hasłem „Nauka do Potęgi” uczniowie mogą zapoznać się z różnymi dziedzinami nauk ścisłych i ich realnym wpływem na otaczającą nas rzeczywistość. Mogą poznać naukowców, których pasja i zaangażowanie doprowadziły do realizacji wielu wspaniałych projektów. A to zaledwie mały wycinek naszej Uczelni.

      Mamy nadzieję, że spotkamy się z Wami, drodzy Uczniowie, na Politechnice Wrocławskiej! Zapraszamy Was na wirtualny Dzień Otwarty Politechniki Wrocławskiej 4 kwietnia 2022 r.  

      Chcemy, abyście z nami realizowali swoje naukowe pasje i marzenia. Świat stoi przed Wami otworem!

       

      Zapraszamy do oglądania!

      https://serial.pwr.edu.pl/

       

      Zostańcie naszymi absolwentami!

      https://www.youtube.com/channel/UCWgQ9alIubMF_T5Vwy9Z1RA

       

      Zapraszamy do kontaktu z Działem Rekrutacji PWr. Więcej informacji o Dniu Otwartym już niebawem na naszej stronie:

      https://rekrutacja.pwr.edu.pl/

      oraz

      https://www.facebook.com/RekrutacjaPWr

       

      Dział Rekrutacji

      Politechnika Wrocławska

      https://rekrutacja.pwr.edu.pl/

      tel. 713204111 

    • Konkurs "O złoty indeks Politechniki Śląskiej"
     • Konkurs "O złoty indeks Politechniki Śląskiej"

     •  

      Trwa konkurs "O złoty indeks Politechniki Śląskiej".

      8 grudnia rozpoczną się również "Złote Warsztaty" przygotowujące do konkursu.

      Konkurs i warsztaty skierowane są do najzdolniejszych uczniów, którzy mogą być zainteresowani studiami na Politechnice Śląskiej, a stawką jest przyjęcie na wybrany kierunek na naszej uczelni.

      Zainteresowanych uczniów zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat konkursu i warsztatów  https://www.polsl.pl/rd1-cos/zloty-indeks/