• Janek zwycięzcą XIV edycji ogólnopolskiego konkursu ELEKTRON
     • Janek zwycięzcą XIV edycji ogólnopolskiego konkursu ELEKTRON


     • W dniu 26 lutego 2024r.  w kampusie M-11Politechniki Wrocławskiej miał miejsce finał XIV edycji ogólnopolskiego konkursu ELEKTRON. Z ponad 600 uczestników szkół ponadpodstawowych została wyłoniona grupa 60 osób. Uczestnicy przybyli z całego kraju. Byli reprezentanci takich miast, jak: Zamość, Kraków, Wadowice, Świdnica, Wrocław, Zielona Góra, Poznań, Gdańsk i wiele innych. Byli reprezentanci liceów ogólnokształcących, techników i centrów kształcenia zawodowego. Pracownicy Wydziału Elektroniki oprócz ciekawych zadań łączących tematykę z dziedziny elektrotechniki, elektroniki i mechaniki przygotowali wycieczkę po laboratoriach wydziałowych. Uczniowie i ich opiekunowie mieli okazję zobaczyć laboratorium wysokiej czystości, gdzie produkowane są prototypowe układu scalone i testowane nowe technologie, mikroskop elektronowy, laboratorium materiałoznawstwa, pracownie pomiarów z użyciem promieniowania IR oraz prace koła naukowego w postaci tkanin z elementami elektroniki.

      W konkursie zostało nagrodzonych 10 finalistów z najlepszymi wynikami. Na podium stanęło trzech uczniów z jednakowym, najwyższym wynikiem. O ich kolejności zadecydował czas rozwiązywania zadań. Najlepszy i jednocześnie najszybszy okazał się Janek Czerwiński z naszej szkoły. Zdeklasował konkurentów i zajął pierwsze miejsce na podium. Janek w przyszłości planuje kontynuować naukę na jednej z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. 

      Gratulujemy i powodzenia!

      P.S.: W naszej szkole Janek uczył się pod okiem nauczycieli, z których trzech to absolwenci wydziału elektroniki PWr.
       

    • Nasi tenisiści stołowi na III miejscu w Powiecie Świdnickim
     • Nasi tenisiści stołowi na III miejscu w Powiecie Świdnickim

     •  

      W środę 21 lutego 2024 roku sportowa reprezentacja Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych wzięła udział w powiatowych zawodach tenisa stołowego, które odbyły się w Hali Sportowej na Zawiszowie. Na początek trafiliśmy na drużynę Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu i gładko wygraliśmy 3:0. Następnie spotkaliśmy się z reprezentacją III Liceum Ogólnokształcącego ze Świdnicy. Po dramatycznym spotkaniu wygranym 3:2 awansowaliśmy do  ścisłej czwórki turnieju. W półfinale przegraliśmy z I LO 2:3, a w meczu o trzecie miejsce udało się wygrać tak jak w poprzednim meczu eliminacyjnym z III LO 3:2.

      Nasza drużyna wystąpiła w składzie:

      • Jakub Gomółkiewicz z kl. II b T p
      • Robert Kuska z kl. II BS
      • Hubert Sudujko z kl. II a T p

      Opiekunem zespołu była Pani Anna Jarzębicka.

     • Spotkania z rodzicami

     •  

      W dniu 19 lutgo 2024r. o godz. 16:30 odbędą się spotkania wchowawców z rodzicami.

      W załączeniu przydział sal.

       

      Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych prosimy o parkowanie poza terenem szkoły.

     • DRODZY UCZNIOWIE!

     • Serdecznie zapraszamy do udziału w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO

      ‘FORGET-ME-NOT’ pod patronatem czasopisma JĘZYKI OBCE W SZKOLE.

      Edycja wiosenna 2024 jednoetapowego konkursu odbędzie się 17 kwietnia (środa).

      Zgłoszenia oraz wpłaty (14,50 zł) prosimy kierować do nauczycieli języka angielskiego.

      Konkurs został przygotowany w oparciu o materiały zawierające: współczesne piosenki angielskie, sentencje oraz krótkie opowiadania. Są one umieszczone na stronie internetowej www.filotimo.pl w zakładce MATERIAŁY.

      Pytania konkursowe sprawdzają stopień opanowania wyłącznie przedstawionej tam partii materiału i są bardzo zróżnicowane pod względem stopnia trudności. Dzięki temu, wszyscy uczniowie będą mieli szansę, żeby spróbować swoich sił.

      Szczegóły dotyczące organizacji konkursu można znaleźć  na stronie www.filotimo.pl, a także uzyskać u nauczycieli języka angielskiego.

       

      SERDECZNIE ZAPRASZAMY

     • Weź udział w programie „CosmicChallange: Pathfinder/ AI”

     •   

      Fundacja „SpaceShip” ogłosiła kolejną edycję interdyscyplinarnego programu edukacyjnego związanego z Kosmosem - „Cosmic Challenge, którego głównymi celami są m.in. promocja edukacji w zakresie STEM, integracja wiedzy nt. Kosmosu z przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi, rozwój kreatywności i innowacyjności wśród młodzieży, promocja praktycznego wykorzystania wiedzy integrującej różne obszary oraz rozwijanie umiejętności rozwiązywania złożonych problemów.

      Najnowsza edycja programu, nazwana „CosmicChallange: Pathfinder/ AI” skierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski. W ramach I etapu tej edycji programu zespoły zainteresowane udziałem w programie (składające się z dwóch uczestników – uczniów szkół ponadpodstawowych) i jednego dorosłego Mentora/Opiekuna, będą miały przygotować pracę pisemną nt. „Biznesowe wykorzystanie danych satelitarnych z użyciem AI”.

      Prace w ramach I etapu można przesyłać w okresie 01.02.2024 r. – 20.03.2024 r. Najlepsze zespoły zostaną zaproszone na Finał, podczas którego Jury złożone m.in. z przedstawicieli firmy ICEYE, Polskiej Agencji Kosmicznej, EUSPA, PSPA i „SpaceShip” wybierze zwyciezców tej edycji programu, którzy w nagrodę odbędą wizytę w ośrodku Europejskiej Agencji Kosmicznej – ESRIN (Centre for Earth Observation), znajdującym się we Frascati, we Włoszech. Zespoły, które zajmą miejsca 1-3 zostaną dodatkowo zaproszone do polskiego oddziału firmy ICEYE, znajdującego się w Warszawie.

      Więcej informacji na temat tej edycji programu (w tym regulamin) znajduje się na stronie:
      https://spaceship.edu.pl/cosmic-challenge/cosmic-challenge-pathfinder-ai/

     • Egzaminy zawodowe w toku

     • Tydzień przed feriami to dla uczniów klas piątych technikum okres zdawania egzaminów zawodowych.

      Każdy ze zdających uczniów przystępuje do egzaminu pisemnego (forma elektroniczna) oraz egzaminu praktycznego.

      Ośtrodek egzaminacyjny, którym jest nasza szkoła, w bieżącej sesji przeprowadza egzaminy w zawodach:

      • technik budownictwa
      • technik elektronik
      • technik elektryk
      • technik informatyk

      Egzaminy potrwają do 17 stycznia 2024r., a wyniki poznamy 27 marca 2024r.

       

     • ŚOK informuje...

     •  

      Hip-hopowe single od SNS, TataMati, Markowego, i koncertowe wideo od Arthura Samuela i Madziała [WIDEO]

      W nowym roku prezentujemy kilka grudniowych nagrań od lokalnych wykonawców i przedstawiamy aktualności z obozów m.in. Disorder (death metal), FanKlub (pop) czy Bluefaces (cold wave). Oprócz tego relacje i zapowiedzi!

      Zapraszamy do oglądania: https://youtu.be/5FqAMwq5NWk

       

     • Eliminacje do Mistrzostw Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt

     •  

      W dniu 13 grudnia 2023 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy odbyły się eliminacje do Mistrzostw Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt. Wystąpiła w nich reprezentacja naszej szkoły. Warty podkreślenia jest fakt, że ostatni raz nasza drużyna wystąpiła w podobnym turnieju kilkanaście lat temu.

      Brawa dla dziewcząt i ich opiekunki, pani Moniki Garbacz za mobilizację i chęć reprezentowania naszej szkoły na zawodach powiatowych. Wyniki mają mniejsze znaczenie, ale z dziennikarskiego obowiązku podajemy, że dziewczęta zacięcie rywalizowały o jak najlepszy rezultat. Niestety po zaciętej rywalizacji przegrały z Zespołem Szkół nr 1: 24:26 i zajęły trzecie miejsce.

      Nasza drużyna wystąpiła w składzie:

      1. Nikola Lewandowska (2c)
      2. Anna Kryger (2c)
      3. Izabela Majcherczyk (2d)
      4. Malwina Kossowska (1a)
      5. Klaudia Wolkenstein (2a)
      6. Zuzanna Gawryliszyn (3c)
      7. Anastazja Bondarenko (2d)
      8. Kamila Wydra (2d)
      9. Wiktoria Paszkot (3b)